Після старту земельної реформи розкриті схеми, звільнені тисячі чиновників — Лещенко

Після старту земельної реформи розкриті схеми, звільнені тисячі чиновників — Лещенко

Укрінформ
Поки опоненти земельної реформи роблять спроби блокувати процес, у межах ініціативи вже звільнені тисячі корумпованих чиновників. 

Як передає Укрінформ, про це в ефірі телеканалу "Дом" заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

За його словами, Конституційний Суд розглядає питання начебто неконституційності земельної реформи, крім того, пропонується перевести засідання у закритий режим.

"Я, як відповідальний за реалізацію земельної реформи, був учасником усіх цих процесів у Конституційному суді. І нам було дуже важливо, щоби був прямий ефір, щоби люди чули аргументи за та проти. Ми нічого не боїмося, ми відкриті до діалогу. Але це закрите засідання в письмовій формі — це ніщо інше, як спроба наших опонентів просто перейти до затягування процесів, щоби було постійно на слуху питання Конституційного суду, але кінцевого рішення не було. Перед запуском ринку землі ми заслухали понад 30 клопотань, у межах яких ми не могли розглядати справу по суті, ми просто слухали якісь клопотання. Вони їх подавали з єдиною метою — відкласти процес, пропіаритися на камеру і т. п.", — зазначив Лещенко.

Читайте також: «Слуга народу» планує завершити земельну реформу упродовж шостої сесії ВР

Він додав, що вже на першому етапі реалізації земельної реформи були розкриті корупційні схеми, в яких брали участь і чиновники.

"Якщо земельна реформа — це погано в їхньому розумінні, то що ж було 30 років до цього? Відсутність реєстрів, відсутність прозорої системи, відсутність легального ринку землі, все було в "чорній зоні"... Я хочу зазначити — ми звільнили тисячі чиновників... Наприклад, у нас була система Госгеокадастру, в якій працювали 10 тис. чиновників, які розпоряджалися землею в нашій країні. Ми звільнили там 5 тис. чиновників, і продовжуємо їх зачищати, оптимізувати. Тому що вони використовували фінансовий ресурс платників податків, ми платили їм сотні мільйонів гривень зарплат, а вони використовували схеми безкоштовної приватизації, формували тіньовий ринок", — наголосив міністр.

Читайте також: Розгляд справи земельної реформи у КСУ може зайняти місяці – Лещенко

Крім того, механізм референдуму передбачено як інструмент, за допомогою якого українське суспільство може самостійно ухвалювати рішення, що стосуються землі, зауважив він.

"Я вам більше хочу сказати. Ми прописали механізм референдуму. Для чого? Щоби українське суспільство ухвалювало рішення, й давало свою оцінку. Ось ви побачите, що за рік-два сприйняття земельної реформи в суспільстві кардинально зміниться з погляду розуміння процесу та підтримки самої реформи", — зазначив Лещенко.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 28 квітня 2020 року підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення", який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року.

Читайте також: Шмигаль очікує збільшення надходжень до місцевих бюджетів внаслідок земельної реформи

Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року громадяни України можуть набувати право власності на земельні ділянки сільгосппризначення площею до 100 га. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тис. га землі. Заборонено продаж державних і комунальних земель. Відповідно до закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, вирішуватиметься на референдумі.

24 травня Президент підписав Закон “Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин”, ухвалений Верховною Радою 28 квітня 2021 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-