Рада впровадить гарантії походженння біометану

Рада впровадить гарантії походженння біометану

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, який передбачає визначення терміну “біометан” та впровадження гарантій його походження.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідний законопроєкт №5464 підтримало 300 народних депутатів.

Згідно з документом, біометан пропонується визначити як біогаз, що за своїми фізико-технічними характеристиками відповідає вимогам до природного газу для подачі до газотранспортної та газорозподільної системи або для використання як моторного палива.

На сьогодні термін “біометан” в українському законодавстві відсутній.

Законопроєкт також передбачає впровадження гарантій походження біометану та створення відповідного реєстру. Виробники біометану, які планують подавати його до ГТС чи до газорозподільної системи, повинні будуть мати обліковий запис у реєстрі. За його допомогою й формуватиметься гарантія походження газу.

Читайте також: Рада розгляне законопроєкт щодо розвитку виробництва біометану

Автори документа очікують, що ухвалення законопроєкту дозволить розширити виробництво та використання біометану в Україні, а також розширить можливості для експорту цього виду палива.

Як повідомлялося, Держенергоефективності оцінює загальний потенціал біоенергетики із заміщення імпортованих викопних енергоресурсів в Україні становить 37 млрд кубометрів газу в рік. Зокрема, виробництво біометану дозволить замістити 8 млрд кубометрів газу в рік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-