Україна і США підписали меморандум про посилення бізнес-співпраці

Україна і США підписали меморандум про посилення бізнес-співпраці

Укрінформ
Уряди України та США підписали меморандум про взаєморозуміння стосовно комерційного співробітництва.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки за підсумками підписання Меморандуму про взаєморозуміння між урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки щодо комерційного співробітництва.

За словами першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки Олексія Любченка, вже впродовж найближчих місяців Україна очікує формування пакета проєктів з основних напрямків співпраці - з декарбонізації, модернізації енергетики, розвитку мереж передачі, інфраструктури.

«Хотів би зазначити, що сьогоднішній меморандум стане надійним підґрунтям для реалізації проєктів у зазначених сферах, враховуючи підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та Експортно-імпортним банком Сполучених Штатів», - зазначив під час підписання Любченко.

У меморандумі передбачено просування комерційної участі американських компаній в українській економіці, а також просування комерційної участі українських компаній в економіку США. Також учасники мають допоміжні цілі, пов'язані з розробкою та реалізацією комерційних проєктів та державних закупівель як в Україні, так і в США.

У міністерстві зазначили, що підписання меморандуму закладає фундамент для довгострокової українсько-американської комерційної співпраці у таких сферах, як енергетика, інфраструктура, цифрова економіка, оборонні технології та технології цивільного захисту, технології митного і прикордонного контролю, кібербезпека, медичне обладнання та технології; фармацевтичні препарати тощо.

Читайте також: Оборона, космос та інші перспективи: Таран прокоментував угоди, підписані у США

Сторони домовилися, що цей перелік не є остаточним та може розширюватися у разі потреби.

Також у документі зафіксували намір розширювати співробітництво у сфері української приватизації, державних закупівель, у тому числі шляхом надання американським компаніям своєчасної та точної інформації. Зокрема, буде розглянута можливість проведення виставок та інформаційних заходів та заходів з обміну досвідом з інженерно-технічної підтримки комерційних проєктів і державних закупівель в Україні та США.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський перебуває у США з робочим візитом. За результатами переговорів з Президентом США Джозефом Байденом 1 вересня у Білому домі Офіс Президента опублікував спільну заяву щодо стратегічного партнерства двох країн.

Міністерство економіки України 1 вересня підписало з Ексімбанком США меморандум про взаєморозуміння, основою якого є зміцнення співробітництва між країнами у торгівлі товарами і послугами. Заплановано, що Мінекономіки та Ексімбанк опрацюють варіанти використання середньострокових та довгострокових гарантій, прямих позик Ексімбанку для фінансування експорту США в Україну на загальну суму 3 млрд дол. США.

Фото: www.me.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-