В Україні створять територіальні комісії з верифікації боргів теплоенерго

В Україні створять територіальні комісії з верифікації боргів теплоенерго

Укрінформ
В регіонах утворять комісії для верифікації боргів ТКЕ - рішення уряду. Кабінет Міністрів затвердив Типове положення про територіальну комісію з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах.

Про це під час засідання уряду повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, передає кореспондент Укрінформу.

"Для того, щоб процес реструктуризації (боргів теплоенерго - ред) запрацював якнайшвидше, ми одразу приймаємо положення про територіальні комісії, які будуть займатися аналізом та верифікацією об'єму боргів. Подивимось по кожному підприємству та кожному регіону, скільки там витрат на виробництво, скільки боргів, наскільки дійсно обгрунтовані ці борги", - сказав Шмигаль.

Він додав, що після ретельної перевірки розпочнеться процес реструктуризації богів.

Як повідомлялося, 27 серпня Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» (№3508-д). Законом визначено організаційні та економічні заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу і поширюється на відносини із врегулювання заборгованості за спожитий природний газ, послуги його розподілу та транспортування. Згідно з документом врегулюванню підлягає заборгованість за газ: постачальників природного газу за договорами купівлі-продажу (постачання) природного газу для постачання побутовим споживачам; постачальників природного газу та операторів газорозподільних мереж за договорами про надання послуг з транспортування газу; заборгованість операторів ГРМ, за договорами купівлі-продажу природного газу для виробничо-технологічних та власних потреб, укладеними з НАК "Нафтогаз України".

Читайте також: Тарифи, борги, стан ТКЕ: з чим ми входитимемо в опалювальний сезон

Крім того, під дію закону потрапляє дебіторська заборгованість побутових споживачів перед постачальниками природного газу в розмірі несплачених обсягів, що виникла внаслідок приведення об’єму природного газу до стандартних умов, а також заборгованість населення через визнання судами незаконними та нечинними актів Кабінету Міністрів України про затвердження норм споживання природного газу населенням без лічильників у період з 1 жовтня 2014 року до розрахункової дати.

Розрахунковою датою визначено 31 грудня 2020 року. Взаєморозрахунки будуть проводитися за рахунок видатків державного бюджету учасниками процедури врегулювання заборгованості. Обсяги заборгованості повинні підтверджуватися висновком суб’єкта аудиторської діяльності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-