Ціни виробників соняшникової олії знижуються з початку літа - профільна асоціація

Ціни виробників соняшникової олії знижуються з початку літа - профільна асоціація

Інфографіка
Укрінформ
У червні 2021 року, вперше за 2020/2021 маркетинговий рік (розпочався 1 вересня), в Україні було зафіксовано зниження відпускних цін підприємств на соняшникову олію.

Як передає Укрінформ, про це повідомили в Асоціації "Укроліяпром".

"За даними Держстату України, починаючи з червня поточного року, вперше за весь поточний маркетинговий рік спостерігається зниження відпускних цін на олію соняшникову її виробниками. Зокрема, у порівнянні з травнем поточного року відпускні ціни підприємств на олію соняшникову нерафіновану знизились на 3,1% рафіновану – на 5,5%", - зазначили в Асоціації.

У липні цього року відпускні ціни підприємств знизились (проти травня) на олію соняшникову нерафіновану – на 4,2%, рафіновану – на 9,2%. Проти червня поточного року відпускні ціни підприємств знизились на олію нерафіновану - на 1,2%, рафіновану – на 4,0%, додали в Асоціації.

Олійно-жирова галузь України експортоорієнтована, на внутрішньому ринку споживається до 10% від загального виробництва соняшникової олії в Україні.

"Підприємства олійно-жирової галузі України проводять зважену цінову політику", - підсумували в Укроліяпромі.

Читайте також: Зернова асоціація застерігає від обмеження експорту соняшникової олії

Як повідомляв Укрінформ, за даними Укроліяпрому, неповний 2020/2021 маркетинговий рік (вересень-липень) Україна експортувала 5 074 тис. тонн олії, тож у серпні залишилося відправити на експорт 306 тис. тонн.

За сім місяців 2021 року Україна експортувала соняшникової олії на 3,53 млрд дол. 

Як видно з інфографіки, 29,6% експорту в грошовому вимірі припадало на країни Європейського Союзу, 27,2% від загального обсягу експортовано до Індії, 16,4% - до Китаю, 7,7% - до Іраку.

Якщо ж говорити про експорт олійно-жирової продукції продукції загалом, то за сім місяців року він сягнув 4,692 млрд дол. США і займає 37,6% в структурі експорту продукції АПК та 13,8% - у загальному експорті товарів з України.

За даними асоціації, частка соняшникової олії в експорті олійно-жирової продукції становить 75,3%, соняшникового шроту - 16,8%.

Водночас імпорт олійно-жирової продукції за сім місяців становив 0,21 млрд дол. США. Завозили в Україну переважно тропічні олії (понад 75%) та маргаринову продукцію і жири спецпризначення (понад 20%).

Таким чином, сальдо зовнішньої торгівлі олійно-жировою продукцією позитивне і становить 4,48 млрд дол. США.

Як повідомляв Укрінформ, олійно-жирова галузь України експортоорієнтована, на внутрішньому ринку споживається до 10% від загального виробництва соняшникової олії в Україні.

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Мінекономіки та Асоціацією „Укроліяпром", підписаного 19 квітня цього року, граничні обсяги експорту соняшникової олії у 2020/21 МР становлять 5 380 тис. тонн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-