Світові ціни на продукти знижуються другий місяць поспіль - FAO

Світові ціни на продукти знижуються другий місяць поспіль - FAO

Укрінформ
У липні світові ціни на продовольчі товари знижувалися другий місяць поспіль; зниження відбулося за рахунок менших цін на зернові, олії та молочні продукти.

Про це йдеться у пресрелізі Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), який є у розпорядженні Укрінформу.

Згідно з доповіддю, оприлюдненою сьогодні Організацією Об'єднаних Націй, Індекс продовольчих цін FAO в середньому становив 123,0 пункту в липні 2021 року, що на 1,2% нижче, ніж у попередньому місяці, хоча все ще на 31,0% вище проти відповідного періоду торік.

Падіння у липні було зумовлене падінням котирувань більшості зернових та олій, а також молочних продуктів.

Індекс цін FAO на зерно був у липні на 3,0% нижчим, ніж у червні, що спричинено падінням міжнародних цін на кукурудзу на 6,0% порівняно з попереднім місяцем.

Читайте також: У світі різко зросли ціни на продукти – ООН

Ціни на інші зернові культури, такі як ячмінь та сорго, також значно знизилися, що відображає слабший імпортний попит.

Однак котирування пшениці у липні зросли на 1,8% - до найвищого рівня з середини 2014 року - частково через побоювання щодо сухої погоди та стану посівів в Північній Америці.

Водночас, міжнародні ціни на рис впали до дворічного мінімуму, на що вплинули рух валют та повільні темпи продажів.

Індекс цін FAO на молочні продукти знизився на 2,8% порівняно з червнем, причому найбільшого падіння зазнали ціни на сухе знежирене молоко, за яким ідуть вершкове масло, сухе незбиране молоко та сир.

Читайте також: У Держстаті назвали овочі «борщового набору», які за рік здешевшали

Індекс цін на олію досяг п'ятимісячного мінімуму, знизившись на 1,4% порівняно з червнем, оскільки зниження цін на соєву, ріпакову та соняшникову олію більш ніж компенсувало зростання цін на олію пальмову.

У липні індекс цін FAO на цукор збільшився на 1,7%, це четверте щомісячне зростання. Зростання в основному було пов'язане з більш жорсткими цінами на сиру нафту, а також невизначеністю щодо впливу останніх заморозків на врожайність у Бразилії.

Індекс цін на м’ясо зріс незначно, причому котирування м’яса птиці найбільше зросли через збільшення імпорту у Східній Азії та обмеження розширення виробництва в деяких регіонах. Ціни на м'ясо великої рогатої худоби зросли також незначно. Тим часом ціни на свинину впали після зниження імпорту Китаю.

Як повідомляв Укрінформ, середнє значення Індексу продовольчих цін FAO в липні 2020 року становило 94,2 пункту, що на 1,2% більше, ніж у червні 2020 року, і майже на 1,0% вище, ніж в липні 2019 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-