Нафтогаз не має 126 мільйонів на призначені наперед річні премії членам правління - Вітренко

Нафтогаз не має 126 мільйонів на призначені наперед річні премії членам правління - Вітренко

Документ
Укрінформ
Виконати ухвалу наглядової ради про виплату нарахованих наперед (нібито за результатами року) багатомільйонних преміальних чотирьом членам правління НАК “Нафтогаз” неможливо.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це йдеться в листі голови правління компанії Юрія Вітренка до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Приводом для звернення стало рішення наглядової ради заздалегідь преміювати членів правління компанії Отто Арнолда Ватерландера, Петруса Стефануса ван Дріла, Сергія Перелому і Ярослава Теклюка “за підсумками 2021 року”. Загальна сума призначеної їм винагороди — майже 126 млн грн.

З урахуванням потенційної вихідної допомоги (12 місячних окладів у разі звільнення посадовців), Нафтогаз має зарезервувати для покриття виплат безвідкличною банківською гарантією 215 млн грн до оподаткування, що дорівнює 29 місячним окладам кожного зі згаданих членів правління. “На руки” посадовці можуть отримати майже 173 млн грн.

Читайте також: Нафтогаз міг отримати за квартал до 105 мільярдів збитку - Вітренко

У листі Вітренко, зокрема, повідомляє про тиск з боку голови наглядової ради, котра вимагає негайно підписати договори з надання банківських гарантій за цими виплатами.

При цьому голова правління НАК вважає, що річну винагороду згаданим посадовцям нарахували незаконно. Поміж аргументів — те, що сама наглядова рада й досі не затвердила Положення про винагороду членам виконавчого органу компанії, як це передбачено чинним законодавством, а також не привела у відповідність до нормативних актів України Політику щодо встановлення розміру винагороди членам правління Нафтогазу й керівникам підвідомчих йому суб’єктів господарювання.

Крім того, Вітренко вважає порушенням ухвалення рішення про преміювання посадовців за підсумками року задовго до його завершення. Більше того, компанія й досі не підготувала фінансової звітності за перше півріччя. Й цілком ймовірно, що Нафтогаз в цей період зазнав багатомільярдних збитків.

Читайте також: Вітренко назвав неприйнятними умови РФ на тразит газу

Також призначені премії не відповідають міжнародним стандартам та усталеній практиці щодо винагороди членам правління. І головне — у фінансовому плані компанії на 2021 рік не передбачено грошей для забезпечення відповідної банківської гарантії. Звідси висновок: виконання рішення наглядової ради неможливе.

У наглядовій раді компанії, куди Укрінформ звернувся по роз’яснення, ситуацію наразі не коментують. Лише повідомили, що консультуються із членами наглядового органу, після чого може з’явитися публічна реакція на звернення Вітренка до глави уряду.

Читайте також: Суд призначив дату підготовчого засідання за позовом Вітренка до НАЗК

Як повідомлялося, в НАК “Нафтогаз України” тривають дискусії щодо фінансових результатів, відображених у звітності за перший квартал 2021 року. Йдеться про можливий збиток у майже 105 млрд грн. За словами голови правління Нафтогазу Юрія Вітренка, наразі немає єдиної позиції стосовно відображення у звітності двох проблем.

Перша пов’язана із тим, що фінансовий стан підприємств теплокомуненерго вже на момент формування звітності за перший квартал не давав підстав розраховувати на погашення ними заборгованості за спожитий газ. Друга – заборгованість НАК перед Укрнафтою за відібране “блакитне паливо”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-