Суд призначив дату підготовчого засідання за позовом Вітренка до НАЗК

Суд призначив дату підготовчого засідання за позовом Вітренка до НАЗК

Укрінформ
Окружний адміністративний суд міста Києва призначив підготовче засідання у справі за позовом голови правління Нафтогазу Юрія Вітренка до НАЗК на 4 серпня. 

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба ОАСК.

“4 серпня відбудеться підготовче засідання у справі за позовом Юрія Вітренка до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо визнання протиправним та скасування припису Нацагентства від 1 липня. Зазначимо, напередодні суд задовольнив клопотання представника позивача та відклав проведення підготовчого засідання у даній справі”, - поінформували у ОАСК.

У суді нагадали, що 5 липня ОАСК задовольнив заяву про забезпечення позову, що надійшла до суду від Вітренка, а саме - зупинив дію припису НАЗК, що датований 1 липня, до набуття законної сили рішення у справі.

Як повідомлялося, 5 липня ОАСК зупинив дію припису НАЗК від 1 липня на адресу наглядової ради НАК "Нафтогаз України" щодо припинення контракту із головою правління компанії Юрієм Вітренком.

Кабінет Міністрів 28 квітня звільнив Андрія Коболєва із посади голови правління НАК "Нафтогаз України", призначивши на цю посаду Вітренка.

Голова НАЗК Олександр Новіков 14 червня вніс уряду припис про усунення порушень ст. 26 Закону “Про запобігання корупції”, у якому вимагається скасувати як незаконні пункти 8 та 9 розпорядження уряду № 370-р, згідно з якими обрано та призначено Вітренка головою правління НАК “Нафтогаз України” і підписано з ним контракт, а також порушити питання щодо припинення строку дії контракту з головою правління НАК як незаконного.

Читайте також: НАЗК звернулось до суду для припинення контракту між Нафтогазом і Вітренком

Вітренко заявив, що оскаржуватиме припис НАЗК у судовому порядку як незаконний та упереджений.

Міністр юстиції Денис Малюська зауважив, що на момент ухвалення розпорядження про призначення Вітренка Кабмін виконував повноваження не лише загальних зборів акціонерів НАК "Нафтогаз України", а й наглядової ради.

16 червня Прем'єр-міністр Денис Шмигаль звернувся з позовом до ОАСК, у якому просить скасувати припис, винесений йому Національним агентством з питань запобігання корупції від 14 червня щодо Вітренка.

18 червня Окружний адміністративний суд Києва, розглянувши заяву про забезпечення позову, задовольнив її та ухвалив зупинити дію припису НАЗК до набрання законної сили рішенням у справі за позовом Прем'єр-міністра до Нацагентства.

НАЗК 1 липня направило припис голові наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд з вимогою припинити контракт з головою правління компанії Юрієм Вітренком.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-