Рада розблокувала підписання закону про ліквідацію банків

Рада розблокувала підписання закону про ліквідацію банків

Укрінформ
Верховна Рада відхилила проєкт постанови про скасування закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів виведення банків з ринку та задоволення вимог кредиторів цих банків" (№4546).

Як передає кореспондент Укрінформу, відповідний проєкт №4546-П не набрав мінімально необхідних 226 голосів.

Так, автор проєкту постанови, позафракційний народний депутат Олександр Дубінський наполягав на скасуванні закону, адже вважає, що документ містить порушення статей Конституції України, а також його ухвалено з порушенням Регламенту Верховної Ради.

Як повідомлялося, парламент ухвалив відповідний закон 30 червня 2021 року.

Читайте також: Неплатоспроможні банки торік отримали 4,3 мільярда - Фонд гарантування

Метою документа є ефективне проведення заходів щодо виведення банку з ринку шляхом удосконалення механізмів збереження активів банку, запобігання втрати майна банку, задоволення якомога більшої кількості кредиторів банків, що виводяться з ринку.

Закон, зокрема, визначає правові підстави для відшкодування збитків особою, яка заподіяла шкоду банку та кредиторам банку, а також особою, яка внаслідок таких дій отримала майнову вигоду.

Окрім цього, передбачається регулювання таких питань, як удосконалення процедур та переліку підстав для виявлення нікчемних правочинів, уточнення деяких питань нормативно-правового регулювання порядку проведення ліквідаційної процедури, удосконалення механізму правового захисту працівників Фонду гарантування вкладів (Фонду) та членів його адміністративної ради, врегулювання питання роботи Фонду із забезпеченими кредиторами, банків, які виводяться з ринку. Крім цього, уточнюється питання щодо сплати судового збору та плати за проведення державної реєстрації.

Читайте також: Суд задовольнив скаргу НБУ щодо банкрутства Златобанку

Документ також передбачає врегулювання окремих питань процесуального характеру, зокрема про подання цивільного позову в інтересах кредиторів неплатоспроможного банку, положення щодо набуття Фондом статусу позивача у справі в інтересах кредиторів неплатоспроможного банку у господарському процесі, уточнення деяких процедурних питань виконавчого провадження.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-