Трансформація вугільної галузі: в Україні за підтримки ФРН реалізують проєкт на €35 мільйонів

Трансформація вугільної галузі: в Україні за підтримки ФРН реалізують проєкт на €35 мільйонів

Укрінформ
У Львівській ОДА партнери з Німеччини презентували проєкт «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» та основні напрямки його реалізації на найближчі роки. 

Він стосується двох шахтарських міст – м. Червоноград (Львівщина) та м. Мирноград (Донеччина), розрахований на 5 років, а його загальна вартість складає приблизно 35 млн євро, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу Львівської ОДА

«Україна може стати частиною Європейського Союзу. Для цього потрібно здійснити суттєві перетворення в країні, провести реформи. Це стосується також вугільної галузі. Зі свого боку, для реалізації проєкту ми пропонуємо спершу визначити потенціал та перспективи розвитку цих вугільних регіонів, розробити програму перекваліфікації працівників галузі, визначити усі ризики, які можуть виникнути у результаті трансформації», - розповів спеціальний уповноважений Федерального уряду Німеччини з питань структурних перетворень в українських вугільних регіонах Станіслав Тілліх.

Також Тілліх додав, що зробити це потрібно з урахуванням людського фактора. До прикладу, можна обговорити види нових індустрій, які можна створити на територіях двох вугільних регіонів, та забезпечити людей новими робочими місцями.

Зі слів голови Львівської ОДА Максима Козицького, Львівщина, як і інші вугільні регіони України, сьогодні на старті трансформації. У вугледобувній галузі області сьогодні працює близько 9 тисяч людей.

Читайте також: Реформу вугільної промисловості в Україні планують завершити до 2030 року

«Зараз мова йде про створення нових виробництв, розвиток соціальної сфери, інфраструктури. Це може бути як на базі старих виробництв, так і створення нових із залученням інвестицій. Цим процесам передує значна робота із мешканцями територій, бізнесом, який би міг інвестувати у розвиток територій. Це складний процес. І саме тому нам дуже цікаво почути досвід німецьких колег у цьому питанні», - наголосив Козицький.

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів розповів, що уряд планує розпочати розроблення та імплементацію пілотних проєктів у двох шахтарських містах - Червоноград та Мирноград. Але географія програми досить широка — це 5 регіонів України або більш ніж 60 населених пунктів, в яких проживає майже мільйон людей.

Фото: пресслужба Львівської ОДА

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-