Україна працює над підготовкою до експорту в ЄС «зеленого» водню - Кулеба

Україна працює над підготовкою до експорту в ЄС «зеленого» водню - Кулеба

Фото
Укрінформ
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у панельній дискусії на тему «Енергетика: яке майбутнє нас очікує?» у рамках Анталійського дипломатичного форуму.

Міністр переконаний, що «зелений» перехід економік є історичною даністю, і хоч виробники нафти та газу намагатимуться зберегти статус-кво, історію неможливо зупинити.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МЗС.

«Для України розвиток альтернативних джерел енергії, особливо відновлюваних, несе велике полегшення та відкриває нові можливості. Ще десять років тому частка сонячної та вітрової генерації в нашій економіці була майже непомітною. Нині це важливий елемент енергобалансу України», - додав він.

Кулеба нагадав, що Євросоюз у своїй енергетичній стратегії визначив Україну пріоритетним партнером у постачанні "зеленого" водню на ринок ЄС і запевнив, що Україна цілеспрямовано працює над підготовкою до його експорту.

Глава української дипломатії приділив окрему увагу загрозам Північного потоку – 2 який підриває енергетичну безпеку Європи та порушує європейські принципи диверсифікації ринку енергоносіїв. Він зауважив, що єдина мета російського проєкту - обійти Україну з політичних міркувань, адже з економічної та стратегічної точки зору газ має постачатися з Росії до Євросоюзу саме через територію України: "Україна завжди була і залишається надійним транзитером газу".

Насамкінець Кулеба відзначив роль України та Туреччини у Чорноморському регіоні: "Чорне море нині сповнене загроз внаслідок тимчасової окупації Криму Росією. Але Україна з Туреччиною є двома географічно найбільшими стабілізуючими силами у Чорноморському регіоні. У нас відмінна співпраця практично на всіх напрямах. Енергетика - один з них".

Читайте також: Абрамовський має намір виробляти у зоні відчуження «зелений» водень

За словами міністра, одним з важливих елементів стратегічної енергетичної стабільності та диверсифікації у нашій частині світу є Трансанатолійський газогін (TANAP): “Ми також очікуємо добудови Туреччиною нового каналу, який з’єднає Чорне та Середземне моря. Це створить нові можливості для поставок LNG-газу у країни Чорноморського регіону”.

Міністр відзначив важливість гарних відносин України та Туреччини, а також важливий внесок Анкари у диверсифікацію енергопостачання в регіоні.

Як повідомляв Укрінформ, у турецькій Анталії 18 червня розпочався дипломатичний форум «Інноваційна дипломатія: нова ера, нові підходи», у якому бере участь українська делегація на чолі з міністром закордонних справ Кулебою.

Фото: Ольга Будник, Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-