Зеленський підписав закони про реструктуризацію валютних кредитів

Зеленський підписав закони про реструктуризацію валютних кредитів

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підписав низку законів щодо захисту українців, які мають борги за кредитами в іноземній валюті.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

Зокрема, Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті» № 1381-IX. Документ покликаний захистити позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, але не змогли своєчасно здійснювати платежі за ними, зокрема й через збройну агресію проти України.

В Офісі Президента зазначають, що споживче, зокрема іпотечне, кредитування в іноземній валюті заборонене з 2011 року, проте низка позичальників має валютні кредити, які були видані ще у 2006-2007 роках. З початком збройної агресії проти України та окупації частини території відбулися значні курсові коливання, що вдарило по здатності позичальників обслуговувати валютні кредити.

Читайте також: Торік фізособи отримали кредитів на 10% більше – Нацбанк

"Але тягар від зміни курсу не має перекладатися виключно на позичальників. Тому лише ті позичальники, які не мали простроченої заборгованості станом на 1 січня 2014 року або погасили її до дня реструктуризації, мають право скористатися умовами реструктуризації за законом, а саме: валютні зобов’язання конвертуються за середнім значенням між офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на день проведення реструктуризації, та офіційним курсом гривні до такої іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату надання кредиту", - зазначили в ОП.

Закон передбачає, що раніше сплачена неустойка зараховується в погашення тіла та процентів за кредитом; відсотки, нараховані до дня реструктуризації, перераховуються за ставками депозитів у відповідній валюті.

Після реструктуризації кредит має бути погашений протягом 10 років, проценти за таким реструктуризованим кредитом сплачуються за ринковою ставкою в національній валюті – український індекс депозитних ставок у гривні за 12-місячними депозитами плюс 1%. Кредит можна погасити достроково у будь-який момент.

Повідомляється також, що Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб» № 1382-IX. Він спрощує процедури банкрутства для валютних позичальників.

Читайте також: Реструктуризація валютних кредитів має відбуватися на ринкових умовах – НБУ

Глава держави також підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб» № 1383-IX. Документ усуває податкове навантаження на громадян, що виникало б у зв’язку з проведенням реструктуризації валютних кредитів, поінформували в ОП.

Усі зазначені закони Верховна Рада ухвалила 13 квітня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-