Рада виділила майже 7 мільярдів на відновлене Мінагрополітики

Рада виділила майже 7 мільярдів на відновлене Мінагрополітики

Укрінформ
Парламент виділив майже 7 мільярдів грн на фінансування відновленого Мінагрополітики.

На позачерговому пленарному засіданні Закон “Про внесення змін до додатків № 3 та № 4 Закону "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо забезпечення діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України” (реєстр. № 5197-2) у другому читанні та в цілому підтримали 275 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Ухвалені зміни передбачають надання Мінагрополітики як головному розпорядникові коштів Державного бюджету 6 млрд 871 млн 480 тис. грн. Більшість цих коштів - 4,5 млрд грн - піде на реалізацію бюджетної програми “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників”.

Натомість майже на 6 млрд 450 млн грн зменшено видатки на Міністерство економіки, від якого і від’єдналося відновлене аграрне відомство. Також на понад 422 млн грн зменшено бюджетні видатки для Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів - у зв’язку з виключенням видатків для забезпечення діяльності Державного агентства рибного господарства України. Це відомство відтепер підпорядковується Мінагрополітики. Куди й передали призначені для його фінансування кошти.

Читайте також: Відновлення роботи Мінагро є цьогоріч одним із пріоритетів уряду - Шмигаль

Окрім того, на 10 млн грн збільшили видатки на Міністерство культури та інформаційної політики України за бюджетною програмою “Загальнодержавні заходи у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин”. На таку ж суму зменшили асигнування для Міндовкілля за бюджетною програмою “Підтримка у безпечному стані енергоблоків та об'єкта "Укриття" та заходи щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС”.

Крім того, урядові доручили забезпечити передачу до сфери управління Мінагрополітики будівлі за адресою: вул. Хрещатик, 24 у Києві.

Як повідомляв Укрінформ, постановою Кабінету Міністрів від 28.12.2020 №1344 скасовано рішення про реорганізацію Мінагрополітики шляхом приєднання до Мінекономіки й доручено цим відомствам забезпечити підготовку та внесення до Кабінету Міністрів проєктів положень про відповідні центральні органи виконавчої влади та пропозицій стосовно внесення змін до актів, які випливають з цієї постанови.

Читайте також: Уряд призначив держсекретаря Мінагрополітики та заступника міністра реінтеграції

Урядовою постановою від 17.02.2021 №124 “Деякі питання діяльності центральних органів виконавчої влади” було затверджено Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України. Для забезпечення бюджетного фінансування його діяльності, а також належного й повноцінного функціонування Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства й Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів і вносяться зміни до додатків №3 та №4 Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-