Рада не підтримала мораторій на підвищення енерготарифів для населення

Рада не підтримала мораторій на підвищення енерготарифів для населення

Укрінформ
Верховна Рада відхилила постанову, що передбачала запровадження мораторію терміном на один рік на дію всіх постанов Кабінету Міністрів та НКРЕКП, що стосуються підвищення тарифів для населення на енергоносії та їх доставку з 1 січня 2021 року.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за проєкт постанови №4609 «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо скасування необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на 1 рік на підвищення тарифів на енергоносії» проголосував 153 народні депутати з 226-ти необхідних.

У документі передбачалося рекомендувати Кабінету Міністрів «невідкладно запровадити мораторій терміном на один рік на дію всіх постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якими з 1 січня 2021 року було підвищено тарифи на газ та його доставку, електроенергію, опалення та гарячу воду, та не допускати протягом одного року прийняття таких рішень».

При цьому, згідно з проєктом, Кабмін мав розробити та внести на розгляд Верховній Раді відповідні зміни до Державного бюджету на 2021 рік, якими передбачити виділення достатньої суми коштів для покриття потреби у пільгах та субсидіях соціально незахищених верств населення.

Читайте також: Рада відхилила повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення

Крім того, уряд мав би здійснити перевірку законності та обґрунтованості збільшення вартості енергоносіїв, прийнятих відповідно до актів Кабміну та НКРЕКП.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці грудня Кабінет Міністрів скасував пільговий тариф на електроенергію на перші 100 кВт-год, вартість якого становила 0,9 грн/кВт.год, та встановив фіксовану ціну для побутових споживачів – 1,68 грн/кВт.год, яка діятиме до 1 травня 2021 року.

Вартість тепла з початку 2021 року змінилася для всіх регіонів України – тарифи було підвищено для 23 ТЕЦ та когенераційних установ. Тарифи збільшились від 5,5% до майже 50%.

Також, з початку 2021 року ані рішеннями Кабміну, ані рішеннями НКРЕКП не піднімалися ціни на газ для населення, оскільки з 1 серпня 2020 року в Україні відбулася лібералізація газового ринку.

Від 1 серпня минулого року в Україні не існує єдиної ціни на газ для населення, споживачі платять окремо за паливо як товар та за його доставку. Водночас споживачі отримали право змінити постачальника газу у будь-який момент.

У лютому 2021 року після акцій протесту у ряді регіонів Кабінет Міністрів запровадив регулювання цін на газ, встановивши його вартість на рівні не більше 6,99 грн за кубометр - з 1 лютого по 31 березня 2021 року.

Читайте також: Кабмін дозволив бюджетним установам купувати електроенергію без тендерів

Згідно з рішенням НКРЕКП, з 1 травня 2021 року в Україні запроваджується річний тариф на газ, що має убезпечити споживачів від сезонних коливань ціни на газ. Вартість річного тарифу газопостачальники мають оприлюднити до 25 квітня. Споживачі будуть переводитися на річний тариф автоматично. Водночас газзбути матимуть право пропонувати й інші тарифні пакети, а споживачі - обирати будь-який тариф та постачальника.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-