Зеленський розкрив плани на угоду про вільну торгівлю з Туреччиною

Зеленський розкрив плани на угоду про вільну торгівлю з Туреччиною

Укрінформ
Україна та Туреччина готові до подальшого розвитку двосторонніх взаємин і домовилися про проведення предметного аудиту всіх спірних моментів задля пошуку взаємного компромісу, який відкриє шлях до підписання Угоди про вільну торгівлю.

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час спільної з Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом заяви для ЗМІ за підсумками засідання Стратегічної ради України й Туреччини, повідомляє Укрінформ із посиланням на офіційний сайт Глави держави.

«Важливе значення для них має подальша лібералізація двосторонньої торгівлі, а суттєво наростити її обсяги може підписання Угоди про вільну торгівлю. Водночас ми розуміємо, що це відповідальний крок, і він має бути зроблений у відповідності з національними інтересами кожної зі сторін», – сказав Президент України. Він повідомив, що сторони домовилися про проведення предметного аудиту всіх спірних моментів відповідними установами задля пошуку взаємного компромісу, який відкриє шлях до підписання Угоди.

Президент Туреччини у цьому контексті висловив думку, що незниження обсягу торговельних відносин між двома країнами, попри пандемію, свідчить про те, що наші економіки доповнюють одна одну. Він висловив сподівання на якомога швидше підписання Угоди про вільну торгівлю між Україною й Турецькою Республікою, що дасть змогу досягти спільної мети та збільшення обсягу торгівлі до 10 млрд доларів.

Важливим аспектом економічних та особистих стосунків між Україною й Туреччиною Реджеп Таїп Ердоган назвав туризм. Він висловив переконання, що завдяки масовій вакцинації від COVID-19 та створенню системи сертифікату безпечного туризму сторони зможуть забезпечити найвищий рівень безпеки здоров’я для гостей і туристів.

Глава Української держави також розповів турецькому колезі й учасникам засідання Стратегічної ради про перспективні напрямки для турецьких інвестицій в Україні. Передусім ішлося про можливості "великої приватизації", зокрема, в частині морських портів. Зеленський також нагадав, що український уряд нещодавно затвердив перелік пріоритетних інвестиційних проєктів до 2023 року, серед яких – масштабні проєкти в галузях інфраструктури, транспорту, будівництва аеропортів та доріг.

Щодо співпраці в енергетичній сфері Глава держави назвав "локомотивом стратегічного партнерства двох країн" співробітництво у сфері оборонної промисловості, яке, на його думку, має значні перспективи. Порушувалося й питання співпраці в галузі літакобудування – реалізація конкретних проєктів, створення спільних підприємств, обмін досвідом та технологіями.

Читайте також: Співпраця України з Туреччиною переросла з точкової в масштабну - Зеленський

Окремо Зеленський відзначив прояв взаємної підтримки між громадянами України та Туреччини. Він нагадав про аварію суховантажу Arvin біля берегів Туреччини, яка сталася 17 січня цього року. Тоді турецька берегова охорона врятувала п’ятьох українців – членів екіпажу, за що турецьких рятувальників було відзначено державними нагородами України.

«Це – лише один із тисячі епізодів нашої спільної історії, дружби й особливого духу українсько-турецьких взаємин», – зазначив Президент України.

Зеленський привітав Президента Туреччини та всю мусульманську спільноту зі священним для всіх мусульман місяцем Рамадан, який розпочнеться за кілька днів.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський відвідав 10 квітня з робочим візитом Туреччину.

На зустрічі тет-а-тет сторони обговорили ситуацію на сході України, Кримську платформу і двостороннє співробітництво.

За головування двох президентів відбулося Дев’яте засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Турецькою Республікою. За його результатами було підписано спільну декларацію.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-