Україна має потенціал стати експортером зеленої енергії – радник Єврокомісії

Україна має потенціал стати експортером зеленої енергії – радник Єврокомісії

Укрінформ
Україна в рамках європейського зеленого курсу могла б визначити собі за мету стати експортером зеленої енергії, оскільки має для цього гарний потенціал.

Про це заявив міністр-радник Європейської комісії Торстен Воллерт у ході організованої посольством Британії “Дискусії з послами: декарбонізація, СОР26, “зелена” економіка”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Воллерт зауважив, що наразі перед Україною стоїть великий виклик, пов’язаний з необхідністю модернізації виробництва не лише для подолання кліматичних проблем, а й задля власного конкурентоспроможного майбутнього.

Читайте також: Компенсації за «зеленим» тарифом: Вітренко розповів про плани Міненерго

За його словами, коли йдеться про довгостроковий розвиток, необхідно мати стабільні інституції, «бо інакше у сучасному світі нічого не вийде». Як приклад такої стабільної структури Воллерт назвав спеціалізований Фонд енергоефективності.

«Усі ці аспекти стосуються і зеленої трансформації економіки. Недостатньо сказати, що у вас є національний внесок (Другий Національно визначений внесок до Паризької угоди - ред.), національний план. Необхідно наповнити його якимись конкретними діями для економіки, для народу. З точки зору ЄС, для України може бути гарною метою стати експортером зеленої енергії, тому що потенціал в наявності, ринок створено. Це буде хорошим новим напрямком, і це зможе залучити у майбутньому інвестиції», - сказав Воллерт.

Читайте також: Україна має зосередитися на технологіях зберігання енергії - Вітренко

Як повідомляв Укрінформ, віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина поінформувала, що Україна має намір на кліматичному саміті ООН у Глазго восени цього року представити свій Другий Національно визначений внесок до Паризької угоди.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-