Для цінової стабільності на АЗС: уряд та Нафтогазова асоціація підписали меморандум

Для цінової стабільності на АЗС: уряд та Нафтогазова асоціація підписали меморандум

Укрінформ
Уряд та Нафтогазова асоціація підписали меморандум для цінової стабільності

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що Кабмін та Нафтогазова асоціація України 2 квітня підписали Меморандум про наміри щодо створення сприятливого середовища, розвитку добросовісної конкуренції на ринку нафтопродуктів України та задоволення потреб споживачів на період карантину та обмежень.

Відповідний документ з боку уряду підписав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

«За останні декілька тижнів ми провели багато зустрічей і дискусій з мережами АЗС. Підписання цього меморандуму – це свідчення того, що взаєморозуміння між державою та бізнесом є: компромісні рішення знайдені. Спільними зусиллями ми маємо забезпечити цінову стабільність на ринку нафтопродуктів», - сказав Петрашко.

Читайте також: Нафтогаз розіслав листи підприємствам-боржникам про відключення газу з 1 квітня

За умовами меморандуму, Нафтогазова асоціація продовжуватиме популяризувати принципи прозорої та добросовісної конкуренції та сплати податків всіма учасниками ринку у повному обсязі, а також пропагуватиме дотримання принципів соціально відповідального ведення бізнесу з метою забезпечення споживачів якісними нафтопродуктами за ринковими цінами.

Асоціація щомісяця буде надавати Кабінету Міністрів України інформацію некомерційного характеру про форми, види та місця нелегального обігу пального та місця здійснення діяльності суб’єктів, яка має ознаки порушення норм законодавства.

Уряд вживатиме заходів протидії нелегальному виробництву та обігу пального (у тому числі нелегальній діяльності підприємств, що здійснюють неповний цикл нафтопереробки). Також Кабмін сприятиме диверсифікації джерел постачання як з вітчизняних, так і з іноземних нафтопереробних заводів (не допускаючи будь-яких проявів дискримінації), вільного ціноутворення на ринку нафтопродуктів.

Зі свого боку, компанії - учасниці Асоціації зобов’язуються продовжувати сплачувати податки в повному обсязі, формувати ціну на нафтопродукти на умовах вільної конкуренції та з урахуванням кон’юнктури на світових ринках.

Кабінет Міністрів і Нафтогазова асоціація України спільно докладатимуть зусиль для забезпечення цінової стабільності на ринку нафтопродуктів.

Як передає Укрінформ, про це Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль написав у Фейсбуці, коментуючи підписання відповідного меморандуму.

За його словами, компанії-учасниці асоціації зобов’язалися формувати ціну на нафтопродукти на умовах вільної конкуренції та з урахуванням кон’юнктури на світових ринках.

Глава уряду додав, що протягом останніх кількох тижнів Кабмін провів низку зустрічей з представниками АЗС щодо зростання цін на пальне. За дорученням Прем'єр-міністра у регіонах проведено перевірки для виявлення роботи нелегальних точок обігу пального. Тепер же влада зробила ще один крок для врегулювання цього питання.

Шмигаль наголосив на тому, що цінова стабільність та якість пального є вкрай важливими.

Як повідомляв Укрінформ, за даними дослідження Консалтингової групи «А-95», втрати держбюджету від нелегальних схем на ринку нафтопродуктів у 2021 році перевищать 20 млрд грн. Тіньовий сектор складається з нелегального виробництва на міні-НПЗ і нафтобазах, а також махінацій при реалізації пального, зокрема через мережу нелегальних АЗС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-