Зеленський розраховує на інвестиції Катару у технології, інфраструктуру та аграрну сферу

Зеленський розраховує на інвестиції Катару у технології, інфраструктуру та аграрну сферу

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський розраховує на залучення інвестицій з Катару у високі технології, інфраструктуру, фінансовий, енергетичний та аграрний сектори.

Про це він розповів у інтерв'ю катарським ЗМІ, текст якого опублікований на сайті глави держави, повідомляє Укрінформ.

"Хочу наголосити: Україна відкрита до залучення іноземних інвестицій, зокрема суверенних та інвестиційних фондів Катару, у такі напрями, як високі технології, інфраструктура, фінансовий, енергетичний та аграрний сектори", - зазначив Зеленський.

Президент зауважив, що торговельно-економічна співпраця є основою відносин України з Катаром. За його словами, двосторонній товарообіг за результатами 2020 року становив майже 150 млн дол. США, що вдвічі більше, ніж, наприклад, у 2018 році, та додав, що цьогоріч динаміка товарообігу збільшилася.

Глава держави сподівається, що нинішнього року попри COVID-19 вдасться провести друге засідання Спільної міжурядової українсько-катарської комісії з економічного, торговельного та технічного співробітництва.

Водночас він підкреслив, що серед іншого перспективним для інвесторів є проєкт "Велике будівництво", а також інвестиції в аграрну галузь.

"Влітку цього року ми розпочинаємо історичну земельну реформу, яка встановлює прозорі відносини в аграрній сфері. Україна відома своїми багатющими чорноземами по всьому світу. Дві третини нашої території – родючі ґрунти. А це – понад 42 мільйони гектарів землі сільськогосподарського призначення. Тому в аграрному секторі у нас багато напрямків для інвестицій: у тваринництво, переробку сільськогосподарської продукції, логістичну інфраструктуру", - заявив Зеленський.

Читайте також: Україна розглядає Катар як одного з ключових партнерів в Арабському світі – Зеленський

Водночас він нагадав, що Україна є потужним постачальником продукції металургійної промисловості і надійним постачальником продукції аграрного сектору та харчової промисловості.

"Наша країна готова виступити гарантом світової продовольчої безпеки. Українські експортери мають змогу вже зараз впроваджувати необхідні процедури сертифікації, насамперед ідеться про відповідність вимогам "халяль", - відзначив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський з дружиною 5 квітня перебувають з офіційним візитом у Державі Катар.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-