Укроборонпром звернувся до СБУ через загрозу втратити держконтроль над одним з підприємств

Укроборонпром звернувся до СБУ через загрозу втратити держконтроль над одним з підприємств

Доповнено
Укрінформ
Державний концерн "Укроборонпром" звернувся до Служби безпеки із заявою про загрозу втратити державний контроль за діяльністю одного зі своїх підприємств, а саме: ВАТ "Меридіан" ім. Корольова.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба концерну

Там вважають, що умисні дестабілізація та блокування роботи стратегічного підприємства ОПК одним із приватних акціонерів можуть завдати шкоди обороноздатності країни.

Як зазначається, з 2011 року Укроборонпром здійснює управління корпоративними правами ВАТ "Меридіан" ім. Корольова, яке має стратегічне значення для економіки та безпеки України. Підприємство спеціалізується на розробці та серійному виробництві безпілотників та пересувних лабораторій вимірювальної техніки. Концерн управляє 50,0001% акцій Товариства, що належать державі; ще 40% належать ТОВ "Меридіан Союз", яке контролюється Вадимом Грибом та його сином Романом.

«Упродовж останніх років ТОВ "Меридіан Союз", користуючись своїми правами акціонера, свідомо та системно перешкоджає спробам концерну привести статут та органи управління ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова у відповідність із вимогами чинного законодавства України. Через це товариство досі продовжує здійснювати діяльність в організаційно-правовій формі "відкрите акціонерне товариство", яку було скасовано Законом України "Про акціонерні товариства" ще 2009 року. Таким чином, органи управління товариства сформовані та здійснюють діяльність згідно зі статутом, що не відповідає зміненому законодавству», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Укроборонпром готовий узяти в управління активи «Мотор Січі» - Гусєв

Крім іншого, наголошує пресслужба, ТОВ "Меридіан Союз" систематично зриває та саботує роботу наглядової ради стратегічного підприємства. Це відбувається шляхом шантажу, погроз, судового оскарження кожної дії та рішення наглядової ради, а також, віднедавна, звинувачень на адресу представників концерну у нібито вимаганні неправомірної вигоди.

Таким чином, стверджують у концерні, держава в особі Укроборонпрому вже декілька років не може повноцінно реалізовувати свої функції з управління оборонним підприємством. А це безпосередньо впливає на ефективність господарської діяльності ВАТ "Меридіан" ім. Корольова та обсяги продукції, яка виробляється для потреб Збройних сил України в умовах війни.

«Востаннє безпідставні та голослівні звинувачення у вимаганні неправомірної вигоди було оприлюднено щодо заступника генерального директора Укроборонпрому з управління активами Мустафи Найєма», - заявили в пресслужбі, додавши, що концерн вважає це спробою чинення тиску з метою отримання бажаного для приватного акціонера результату.

Читайте також: Гусєв розповів про проблеми реформування Укроборонпрому

Із відповідною заявою держконцерн "Укроборонпром" звернувся до Служби безпеки України.

Своєю чергою у ТОВ «Меридіан Союз» поінформували, що один із його акціонерів подав у НАБУ заяву про вимагання хабаря заступником гендиректора Укроборонпрому

Зокрема, як йдеться у переданому Укрінформу повідомленні компанії, 24 березня один з бенефіціарів ТОВ «Меридіан Союз», член наглядової ради ВАТ «Меридіан» Роман Гриб подав до НАБУ заяву про вчинення заступником гендиректора Укроборонпрому та рядом інших посадових осіб злочину, а саме – вимогу посадовцями хабаря або надання групі осіб частки у ТОВ «Меридіан Союз».

За словами Гриба, мова йшла про 70 000 дол. або передачу групі осіб 10% частки в ТОВ «Меридіан Союз». І це Гриб виклав у заяві до Національного антикорупційного бюро України (реєстраційний № 142/397-00-юю від 24.03.21).

"На думку представника ТОВ «Меридіан Союз», заступник гендиректора Укроборонпрому впродовж останніх двох років активно лобіював заміну керівника ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова з Проценка на іншу людину. Згодом акціонерів поставили перед фактом, що обов’язковою умовою врегулювання корпоративного конфлікту є призначення вказаної особи головою правління товариства та врахування «інтересу» менеджменту ДК «Укроборонпром», - йдеться у заяві акціонера підприємства до НАБУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-