«Тарифна» комісія оштрафувала сім газзбутів, які примусово підключали споживачів

«Тарифна» комісія оштрафувала сім газзбутів, які примусово підключали споживачів

Укрінформ
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), оштрафувала 7 компаній (газзбути - ред.) за порушення прав споживачів у процесі продажу газу населенню.

Як передає кореспондент Укрінформу, відповідне рішення енергетичний регулятор ухвалив на засіданні 5 березня.

Так, на 5 газзбутів було накладено штрафи за приєднання споживачів до своєї абонентської бази без їхньої згоди або, отримавши такі заяви із запізненням чи постфактумом.

"У нас не так давно відбувся автоматичний перехід (на Постачальника останньої надії (ПОН), наприклад, у разі банкрутства, ліквідації, анулювання ліцензії попередньому постачальнику газу - ред.) для побутових споживачів. Але всі постачальники повинні розуміти, якщо споживач попав на ПОН, то до нього споживач може повернутися вилючно після підписання заяви на приєднання. Навіть якщо таке відбувається з одним споживачем (постачальник повертає до себе споживача без заяви - ред.), то такого не повинно бути", - пояснила у ході засідання причини накладання штрафів директор департаменту НКРЕКП Тетяна Рябуха.

Читайте також: Облгази та газзбути і далі у Фірташа: «тарифна» комісія має розглянути питання - Коболєв

Так, на ТОВ «Київоблгаз Збут» було накладено мінімальний штраф 51 тис. грн, за те, що газзбут без заяви приєднав до себе 6 споживачів.

На ТОВ «Поліссягаз» було накладено штраф у розмірі 102 тис. за приєднання без заяв понад 11,2 тис. побутових споживачів.

На ТОВ «Газпостачсервіс» та ТОВ «Газовик» було накладено штраф - кожній компанії у розмірі 102 тис., за приєднання через оформлення таких заяв із запізненням.

ДП «Шепетівкагаз» ПАТ «Шепетівкагаз» було оштрафовано на 102 тис. грн за приєднання без заяв понад 21 тис. споживачів.

Крім того, за запізнення з опублікванням ціни на газ для побутових споживачів на 51 тис. грн було оштрафовано ТОВ «Азовгаз».

Максимально можливий штраф у розмірі 850 тис. грн було накладено на ПРАТ «Мелітопольгаз» - за відмову передати постачальнику останньої надії - ГК "Нафтогаз", даних споживачів, що вирішили змінити цього постачальника на ПОН.

Читайте також: «Тарифна» комісія зменшила у п'ять разів штраф для Центренерго

"У нас стояло на порядку денному - про позбавлення вас ліцензії. Але поки що пішли на максимальний штраф. На ПОН попадають по всій Україні споживачі. Але ви єдине газорозподільне підприємство, яке не передає дані постачальнику останньої надії (Нафтогазу - ред.), що передбачено Кодексом газорозподільчих мереж. І цей максимальний штраф - це наймеше, що можна зробити в даній ситуації", - наголосив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-