Кабмін ініціює скасування видачі дозволів на будівництво

Кабмін ініціює скасування видачі дозволів на будівництво

Укрінформ
Кабінет міністрів ініціює скасування процедури видачі дозволів на будівництво і запровадить держконтроль на етапі введення об’єкту в експлуатацію.

Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виїзного засідання уряду 13 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Дозвіл перед початком будівництва — це, звичайно, нісенітниця. Про це говорять всі учасники будівельного ринку. Цей дозвіл має бути скасований, і ми до цього рухаємося. Єдина контрольна точка, яку буде контролювати держава, - це введення будівлі, споруди, об’єкту в експлуатацію і відповідність її нормам, параметрам, ДБН (державним будівельним нормам — авт.) і всім вимогам законодавства", - наголосив Шмигаль.

Він зазначив, що натомість уряд запровадить персональну — майнову та кримінальну — відповідальність усіх учасників процесу за якість будівництва та відповідність об'єкта всім передбаченим вимогам. За словами Прем'єр-міністра, процедура видачі дозволів перед початком будівництва буде діяти в Україні до внесення відповідних змін у законодавство.

Читайте також: Уряд погодив ліквідацію ДАБІ та створення трьох нових органів

Крім того, зазначив Шмигаль, уряд також запровадить страхування відповідальності у будівельній галузі: атестованих і сертифікованих осіб, замовника перед третіми особами за збитки, спричинені будівництвом, а також підрядника (життя і здоров’я працівників, роботи небезпечних механізмів).

Шмигаль поінформував, що в уряді також працюють над новим реєстром будівельної діяльності та єдиним порталом, де буде зібрана інформація про всі об’єкти будівництва в Україні. Планується, що кожному будівельному об’єкту буде присвоєно ідентифікаційний номер, до якого будуть прив'язані всі дані про нього.

Як повідомляв Укрінформ 13 березня Кабінет міністрів розпочав реформу галузі містобудування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-