Прем'єр і банкіри обговорили активізацію кредитування реального сектору економіки

Прем'єр і банкіри обговорили активізацію кредитування реального сектору економіки

Укрінформ
Створення умов для активізації кредитування банками реального сектору економіки є одним із пріоритетів діяльності уряду.

Про це заявив Прем‘єр-міністр Олексій Гончарук під час бізнес-сніданку з керівниками провідних банківських установ, який організувала Незалежна асоціація банків України, повідомляється на Урядовому порталі.

«Минулого тижня ми підписали меморандум щодо співпраці з НБУ. Уряд планує створити умови для Нацбанку, які дозволять їм навести порядок на ринку небанківських фінансових послуг, що захистить банки від недобросовісної конкуренції. Ми також плануємо привести законодавство з регулювання фінансових інструментів та інвестиційних фондів у відповідність до директив ЄС», - сказав Гончарук.

За його словами, законодавчі ініціативи будуть спрямовані на покращення бізнес-клімату в країні, детінізацію та припинення корупційних схем.

Як зазначається в повідомленні, окремо обговорили питання протидії тиску з боку правоохоронних органів на бізнес, у тому числі на банки, та ключову роль реформи судової системи для активізації кредитування та зниження кредитних ставок банків.

У ході зустрічі йшлося, що за два місяці роботи парламент вже ухвалив низку важливих для економіки законопроєктів. Зокрема, законопроєкти щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні (№1059) та щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню (№1050).

Обговорили і поданий у парламент законопроєкт про обіг земель сільськогосподарського призначення. Прем'єр-міністр і представники банків погодилися спільно працювати над активним запуском програм кредитування малого та середнього бізнесу під заставу землі. Банкіри наголосили на необхідності забезпечення рівнодоступності програм державної підтримки кредитування аграріїв для всіх типів банків.

Читайте також: Аграрії прийшли до Зеленського обговорити ринок землі

Не менш важлива, на думку Гончарука, співпраця з міжнародними партнерами та донорами. «За нашими відносинами з великими міжнародними партнерами уважно стежать системні великі інвестори по світу. Зараз ми в активній стадії переговорів з МВФ щодо нової програми підтримки. Вже наступного тижня група міністрів вирушає в США для участі у щорічних зборах Світового банку та МВФ та в переговорах з Фондом», - зазначив він.

Як повідомлялося, раніше Гончарук заявляв, що уряд розраховує на початок нової кредитної програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) для України. “Ми розраховуємо, що цю програму буде розпочато в грудні, на три роки. Цей меморандум має з'явитися в грудні", - зазначав Прем'єр-міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-