Рада планує запровадити в Україні інститут економічного оператора

Рада планує запровадити в Україні інститут економічного оператора

Укрінформ
Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт, що запроваджує інститут авторизованого економічного оператора (АЕО) для наближення українського митного законодавства до митного законодавства ЄС.

За законопроєкт №1048 "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів" проголосували 332 депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Відповідно до пояснювальної записки, українське митне законодавство має поступово наближуватися до митного законодавства ЄС на основі принципу найкращих зусиль, при цьому одним із етапів адаптації є запровадження в Україні інституту авторизованого економічного оператора (АЕО), аналогічного тому, що функціонує в ЄС. Статус АЕО підтверджує найвищий ступінь довіри митниці до підприємства і, як наслідок, дає можливість застосовувати найбільший перелік спеціальних спрощень та користуватися перевагами під час здійснення митних формальностей щодо товарів, які переміщуються такими підприємствами. Майбутнє визнання статусу національних АЕО митними органами країн ЄС забезпечить участь українських АЕО у формуванні так званих безпечних ланцюгів постачання товарів та підвищить їх конкурентоспроможність на зовнішньому та внутрішньому ринках.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-