Рада планує створити Єдину електронну систему у сфері будівництва

Рада планує створити Єдину електронну систему у сфері будівництва

Укрінформ
ВР ухвалила в першому читанні законопроєкт №1081 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва".

Законопроєкт підтримали 306 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Парламентарі також 261 голосом підтримали скорочення наполовину строків подання пропозицій і поправок до законопроєкту перед другим читанням.

Авторами законопроєкту є група народних депутатів з фракції "Слуга народу". Президент визначив проєкт закону №1081 як невідкладний.

"Метою і завданнями прийняття законопроєкту є покращення якості надання адміністративних та інших визначених законом послуг у сфері будівництва, зниження корупційних ризиків при їх наданні, забезпечення публічності надання таких послуг", - ідеться в пояснювальній записці.

Законопроєктом пропонується створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру; подання документів в електронній формі для отримання всіх адміністративних та інших послуг у сфері будівництва, а також отримання таких послуг в електронній формі цілодобово 7 днів на тиждень; скорочення переліку документів, що подаються для отримання адміністративних послуг у сфері будівництва; запровадження електронної взаємодії між державними електронними інформаційними ресурсами, суб’єктами надання адміністративних послуг у сфері будівництва для отримання адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна».

Також передбачається запровадження отримання результатів надання адміністративних послуг в електронній формі, отримання паперового примірника лише за бажанням; оплата адміністративних послуг у сфері будівництва, штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності за допомогою електронної системи; запровадження ідентифікатора об’єкта будівництва та завершеного будівництвом об’єкта, який буде незмінними протягом життєвого циклу об’єкта; включення до електронної системи контрольних примірників будівельних норм, обов’язкових для виконання національних стандартів, інших нормативних документів технічного характеру, які є обов’язковими для виконання відповідно до закону.

Крім того, пропонується запровадження відкритого доступу до інформації, яка міститься в електронній системі (крім персональних даних), через портал електронної системи; запровадження єдиного порядку присвоєння та зміни адрес об’єктам нерухомого майна.

Читайте також: Парламент планує вдосконалити нормування у будівництві

Автори законопроєкту прогнозують, що його ухвалення забезпечить скорочення строків надання адмінпослуг; підвищення якості надання адміністративних та інших визначених законом послуг у сфері будівництва; знизить корупційні ризики та забезпечить публічність при наданні адмінпослуг у сфері будівництва; надасть відкритість та доступність інформації про учасників будівництва, його стан, життєвий цикл об’єктів будівництва, підвищить позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Світового банку «Doing Business» за напрямком «Отримання дозволу на будівництво».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-