Уряд має план

Уряд має план "Б" на випадок блокування Росією роботи української ГТС — Гройсман

Укрінформ
Уряд має план "Б" на випадок, якщо Російська Федерація блокуватиме роботу української газотранспортної системи та відмовиться підписувати нову угоду про транзит.

Про це під час Години запитань до уряду сказав Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Для нас зрозуміло, що Росія використовуватиме усі можливості для блокування роботи української ГТС. Ми маємо все зробити для того, щоб відповідати європейському законодавству та бути інтегрованим у енергетичну систему ЄС. Для цього потрібно пройти сертифікацію", - сказав Гройсман.

Він нагадав, що при укладанні нового контракту з менеджментом Нафтогазу, уряд поставив жорсткі умови керівництву компанії - продовження транзиту, сертифікацію ГТС. Це буде враховано як показник ефективності менеджменту.

"Безперечно є план "Б" на випадок, якщо Росія вдасться до інших дій. Я вважаю, що менеджмент Нафтогазу відстав з виконанням плану, який був затверджений урядом, щодо відокремлення ГТС в окрему юридичну структуру", - зазначив Гройсман.

Він нагадав, що план з відокремлення ГТС був затверджений 1 липня 2016 року.

Читайте також: Вітренко назвав три кроки Нафтогазу в разі зупинки транзиту з РФ

"Що стосується змін до угоди, то ми отримали буквально нещодавно рішення Єврокомісії, зараз проходимо внутрішні процедури щодо поглиблення інтеграції в енергетиці між Україною та ЄС", - сказав Гройсман.

Як відомо, контракт між Нафтогазом і російським Газпромом щодо транзиту газу закінчується в кінці 2019 року.

Єврокомісія вже підготувала свою позицію щодо порядку та умов здійснення транзиту російського газу територією України після 2019 року. Згідно з пропозицією ЄК, новий контракт на транзит газу має бути довготривалим – на 10 або більше років – і передбачати такі обсяги, які могли б зацікавити європейського інвестора з високою репутацією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-