Лондонський суд заборонив Газпрому виводити активи з Англії та Нідерландів

Лондонський суд заборонив Газпрому виводити активи з Англії та Нідерландів

Укрінформ
Англійський комерційний суд виніс нове рішення у справі між "Газпромом" і "Нафтогазом" стосовно транзиту, згідно з яким примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу може бути проведене після рішення Апеляційним судом округу Свеа у Швеції, за умови виконання Газпромом певних дій.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

"Лондонський суд постановив, що примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу може бути проведене після рішення Апеляційним судом округу Свеа, за умови виконання Газпромом певних дій. Зокрема, суд обтяжив Газпром додатковими зобов’язаннями щодо не приховування та не виведення своїх активів з юрисдикцій Англії та Нідерландів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Газпром також зобов’язаний протягом 28 днів з моменту задоволення клопотання надати грошове забезпечення на рахунок суду чи ескроу рахунок одного з лондонських банків як гарантію виконання вимог суду.

Водночас наголошується, що це не скасовує обов’язків Газпрому щодо не приховування активів та не виведення їх з території Англії.

"Якщо Газпром ухилятиметься від виконання ухвали Англійського комерційного суду, до нього будуть застосовані санкції у вигляді штрафів або притягнення до кримінальної відповідальності директорів чи інших посадовців Газпрому. В свою чергу, Нафтогаз зможе безперешкодно продовжити виконання рішення Стокгольмського арбітражу на території Англії та Уельсу", - підкреслили у прес-службі.

Читайте також: Нафтогаз назвав Газпрому умову - інакше новий позов до Стокгольмського арбітражу

У компанії нагадали, що наразі в Нідерландах триває процес щодо активів Газпрому, які були "заморожені" на вимогу Нафтогазу в рамках запобіжного заходу. Рішення Англійського комерційного суду на це провадження не впливає.

У вересні 2018 року Нафтогаз подав заяву до Голландського апеляційного суду щодо визнання та примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу в транзитній справі. Газпром вирішив не захищатися, а його представники не з’явилися на усні слухання в січні. Невдовзі очікується рішення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-