Експерти оцінили вплив дії вільної торгівлі з ЄС на економіку України

Експерти оцінили вплив дії вільної торгівлі з ЄС на економіку України

Укрінформ
В основі дослідження впливу запровадження зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом були критерії зниження мит з боку України та додаткові витрати експортерів на приведення продукції до вимог ЄС. 

Про це в Укрінформі під час презентації дослідження "Оцінка галузевого впливу Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС на економіку України" сказала асоційований експерт аналітичного центру "Дім демократії" Олена Баженова, повідомляє кореспондент агентства.

"Ми досліджували запровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС на показники функціонування галузей економіки серед яких: металургійна промисловість, сільське господарство, машинобудування, хімічна та легка промисловість. Дослідження впливу запровадження ЗВТ між Україною та ЄС на галузі національної економіки здійснювалось на підставі використання економіко-математичного моделювання", - сказала Баженова.

За її словами, були розглянуті такі шоки, як зниження агрегованої ставки ввізного мита для ЄС та зростання частки загальних витрат експортера до ЄС щодо забезпечення відповідності нормам Євросоюзу.

"Наше завдання полягало у досліджені основних показників функціонування галузей національної економіки на зазначені шоки", - акцентувала експерт.

Вона зазначила, що в результаті дії Угоди про Асоціацію, у металургійній галузі відбувалось зростання як експорту, так і імпорту продукції, яке спостерігатиметься і надалі.

Що стосується сільського господарства, то тут можна виділити серед найбільш експортованих Україною до ЄС продуктів: зернові культури та соняшникову олію.

"За нашими оцінками, зниження агрегованої ставки ввізного мита до ЄС призводило до зростання як виробництва так і експорту соняшникової олії та зернових культур, проте необхідно зазначити, що виробництво та експорт продукції суттєво залежить від цінової кон'юнктури на світових аграрних ринках", - зауважила Баженова.

Читайте також: У МЕРТ пояснили, що є дієвим інструментом економічного зростання

Що стосується хімічної галузі, додала експерт, то тут відбуватиметься незначне скорочення експорту та падіння імпорту продукції.

У машинобудуванні відбуватиметься незначне падіння експорту та зростання імпорту в короткостроковій перспективі та його падіння в довгостроковій.

"Разом з тим, відповідно до дослідження очікується, що відбуватиметься короткострокове зростання експорту продукції легкої промисловості та його падіння в довгостроковій перспективі", - резюмувала Олена Баженова.

Як відомо, 1 січня 2016 року почала діяти зона вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-