Коболєв сказав, що дозволить Нафтогазу зберегти транзит територією України

Коболєв сказав, що дозволить Нафтогазу зберегти транзит територією України

Укрінформ
Виокремлення функції транспортування газу в окрему компанію дозволить зберегти транзит територією України, зокрема залучити закордонних партнерів.

Про це голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Відокремлення (НАК Нафтогазу – ред.) є дуже важливим. Чому це важливо? Для того, щоб зберегти транзит (газу - ред.) територією України, нам потрібно залучити закордонних партнерів, запропонувати їм щось краще, ніж пропонує Газпром... Говорячи лише «врятуйте нас», навряд чи буде успіх, бо успіх приходить, коли партнерам пропонують цікаву транзакцію, яка є взаємовигідною", - сказав Коболєв.

Читайте також: Коболєв про нову газову угоду: Росія намагатиметься повторити "трюк" 2009 року

Він додав, що саме проведення анбандлінгу дозволить залучити іноземного інвестора та уникнути кризи щодо транзиту газу.

"Це завдання (проведення анбандлінгу – ред.) дозволить нам уникнути кризи, залучити закордонного партнера, який приведе інвестиції в Україну, збереже транзит і збереже робочі місця. Але потрібно, щоб цим займались професіонали", - сказав Коболєв.

За його словами, голова наглядової ради Нафтогазу Клер Спотісвуд відокремлювала анологічну компанію у Великій Британії.

Читайте також: Україна поставила Росії жорстку умову щодо транзиту газу

Як повідомлялося, у грудні 2018 року Наглядова рада НАК "Нафтогаз України" почала розробку проектів договорів між НАК, ПАТ "Магістральні газопроводи України" та урядом щодо анбандлінгу.

Україна має провести анбандлінг - виокремлення функції транспортування газу від НАК "Нафтогаз України" в окрему компанію - відповідно до вимог Третього енергопакета ЄС. На сьогодні Україна створила компанію "Магістральні газопроводи України", а також виокремила у складі оператора ГТС - АТ "Уктрансгаз" - філію, що відповідає за транспортування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-