Товарообіг України з Китаєм торік досяг $8,8 мільярда - Кубів

Товарообіг України з Китаєм торік досяг $8,8 мільярда - Кубів

Укрінформ
За січень-листопад 2018 року товарообіг України з Китаєм становив $8,82 млрд, а це на $1,1 млрд більше, ніж за весь 2017 рік.

Про це сказав перший віце-прем‘єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

“Китай є стратегічним партнером для України, а взаємна торгівля постійно зростає. За 11 місяців 2018 року товарообіг України з Китаєм склав $ 8,82 млрд, а це більше як на $1,1 млрд ніж за увесь 2017 рік*. Нещодавно на найвищому рівні Україна та Китай домовилися, що товарообіг Україна-Китай досягне $10 млрд на рік. Приємно відзначити, що наша робота у цьому напрямку демонструє очевидний прогрес”, - сказав Кубів.

Він також додав, що такий обсяг товарообігу між Україною та Китаєм підтверджений, зокрема під час Міжурядової комісії зі співробітництва під час візиту до України Віце-президента Держради Китаю Ма Кая у 2017 році та під час зустрічі з Віце-президентом Держради Китаю Лю Хе у квітні 2018 року. Степан Кубів також подякував за запрошення від китайських колег відвідати Форум міжнародної співпраці “Один пояс один шлях”, що відбудеться в квітні 2019 року у Пекіні.

Читайте також: Україна може отримати €8 мільярдів за європейським "планом Маршалла"

“Ми маємо дієві інструменти для посилення співпраці, щоб суттєво поглибити співпрацю у ключових перспективних секторах. Передусім, це українсько-китайська Міжурядова комісія, а також спільна участь представників України та Китаю у масштабних подіях, на кшталт Форуму “Один пояс один шлях”, який є ефективним майданчиком для налагодження міждержавного діалогу між нашими країнами”, - зазначив Кубів.

Як повідомлялось, за 2017 рік товарообіг Україна-Китай становив $7,69 млрд та зріс порівняно з 2016 роком на 17,9%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-