Україна може отримати €8 мільярдів за європейським

Україна може отримати €8 мільярдів за європейським "планом Маршалла"

Укрінформ
Міжнародні партнери і уряд України повинні ефективніше просувати каналами стратегічних комунікацій реалізацію європейського інвестиційного плану для держави.

Таку думку в інтерв'ю власному кореспонденту Укрінформу у Страсбурзі висловив колишній прем'єр-міністр Литви, кандидат на пост генерального секретаря Ради Європи Андрюс Кубілюс.

«Захід іноді програє у тому, що не вміє ефективно проводити стратегічні комунікації щодо своєї політики. І «план Маршалла» також є певним заручником дефіциту хороших комунікацій. Але нам вдалося показати Заходу й українському керівництву, що нині питання не полягає у нових грошах. Йдеться про те, як допомогти Україні реалізовувати проекти, включаючи інфраструктурні, використовуючи ті гроші, які вже були обіцяні, заплановані. Щоб ці ресурси ефективно залучати на виконання цих проектів», - заявив Кубілюс.

Говорячи про можливі обсяги таких інвестицій, литовський політик відзначив, що головні донори, зокрема й Єврокомісія, розраховують, що йдеться про близько 8 млрд євро коштів, які ще не використані.

Читайте також: Андрюс Кубілюс, екс-прем'єр Литви, кандидат на пост генсека Ради Європи

«Головне завдання – створити систему, як правильно використати ці фінанси. Міжнародні донори, уряд України, банки зараз працюють над цим. Справа упевнено просувається уперед. Ми бачимо прогрес, але стратегічна комунікація щодо «плану Маршалла» дуже слабка. Треба працювати», - наголосив Кубілюс.

Так званий європейський «план Маршала для України», ініціатором і автором якого є Кубілюс, передбачає залучення до держави багатомільярдних міжнародних інвестицій для реалізації інфраструктурних проектів та європейських реформ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-