Єврокомісія передала Києву і Москві конкретні

Єврокомісія передала Києву і Москві конкретні "транзитні" пропозиції

Укрінформ
Єврокомісія представила на розгляд українського "Нафтогазу" та російського "Газпрому" конкретні пропозиції щодо параметрів майбутнього контракту про транзит, який має замінити чинний після завершення 2019 року.

Про це у понеділок під час прес-конференції за підсумками тристоронніх газових консультацій повідомив віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шефчович, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Наприкінці цієї зустрічі я представив обом сторонам пропозиції для того, щоб опрацювати їх вдома. Пропозиції охоплюють три головні положення майбутньої угоди щодо транзиту - зокрема, тривалість, обсяги і тарифи. Вони охоплюють також інші важливі параметри, такі як інвестиції, і обслуговування газової системи, правові та технічні вимоги. Без того, щоб вдаватися у деталі цих пропозицій, в інтересах результатів переговорів, я переконаний, що це справедливі пропозиції, засновані на нашому належному аналізі, і на які витрачено багато годин експертних обговорень та міркувань", - сказав Шефчович.

Читайте також: Росія шукає вихід після подвійного програшу в Стокгольмі - Нафтогаз

Він оголосив, що має намір скликати наступну зустріч міністерського рівня для обговорення цих пропозицій у травні цього року.

"Ми запропонували обом сторонам продовжувати обговорення на рівні впливових експертів", - додав віце-президент Єврокомісії.

Також, за його словами, на нинішній зустрічі обговорювалося питання безпеки газопостачання цієї зими. "Добра новина в тому, що все під контролем, і ми не бачимо жодних ускладнень цієї зими", - заявив Шефчович.

Як повідомлялося, контракт між українським "Нафтогазом" та російським "Газпромом" щодо транзиту газу закінчується наприкінці 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-