Уряд підтримав проект про верифікацію та моніторинг держвиплат

Уряд підтримав проект про верифікацію та моніторинг держвиплат

Укрінформ
Кабінет міністрів підтримав проект Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», який дозволить підвищити ефективність державних виплат.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

"Кабінет міністрів підтримав розроблений Міністерством фінансів проект Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», який дозволить врегулювати всі правові та організаційні засади здійснення верифікації та підвищити ефективність державних виплат", - йдеться в повідомленні.

У Міністерстві фінансів зазначають, що як свідчить досвід інших країн, не за адресою може розподілятися до 30% коштів, передбачених на соціальні виплати. Тому Мінфін з 2016 року проводить комплексний моніторинг та аналіз державних видатків на соціальну підтримку населення.

За словами заступника міністра фінансів Юрія Джигиря, для держави важливо, щоби громадяни могли оформити субсидію без бюрократичних перепон, саме тому з переліку документів достатньо подати лише заяву та декларацію про доходи.

"Водночас вразливим місцем такої спрощеної процедури є ризики зловживань, і саме верифікація покликана виявити неправомірні, нецільові виплати. Ми заклали достатньо коштів на соціальні виплати у бюджет 2019 року, у тому числі, з урахуванням підвищення ціни на газ, але допомогу мають отримати ті, хто справді її потребує. Адже платники податків не мають сплачувати комунальні послуги за громадян, які купують автомобілі вартістю понад 1,3 млн грн або акції на суму 26,2 млн грн", - сказав Джигир.

Читайте також: У Мінфіні підписали постанову про реорганізацію ДФС

У минулому році Мінфін надав 7,5 млн рекомендацій щодо перевірки 6 млн отримувачів соціальної допомоги. Завдяки верифікації у 2017-2018 рр. вдалося запобігти неефективному використанню щонайменше 14 млрд грн бюджетних коштів.

Як відомо, 11 жовтня Конституційний суд України визнав неконституційними деякі положення Бюджетного кодексу України, які дають Міністерству фінансів України право отримувати інформацію, що містить персональні дані. Поважаючи позицію Конституційного суду та визнаючи верховенство права, Мінфін буде повною мірою виконуватиме його рішення.

Мінфін розробив і подав на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Цей закон дозволить законодавчо врегулювати основні правові та організаційні засади здійснення верифікації державних виплат в Україні і зніме ті застереження, які виникли у Конституційного суду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-