Експерти пояснили значне зростання ціни капусти з початку року

Експерти пояснили значне зростання ціни капусти з початку року

Укрінформ
Ціни на капусту з початку нового року на гуртових ринках країни зросли одразу на 15% - до 8-13 грн/кг, фактично встановили черговий рекорд.

Про це повідомляє портал «Інфо-Шувар».

«Зростання зараз відбувається як в мінімальному, так і в максимальному діапазоні ціни, що свідчить про загальне скорочення пропозиції на ринку. Ситуація пов’язана не тільки з підвищеним попитом на свята, загальна пропозиція якісної капусти в Україні цього року є меншою. Наші фермери це розуміють і не поспішають продавати обсяги, які знаходяться на зберіганні. Виробники сподіваються на те, що ситуація буде розвиватись за сценарієм минулого сезону, коли з листопада по квітень ціни на капусту зросли в 2,5 раза. Про системний імпорт, поки що, говорити зарано, в сусідніх країнах ціни на капусту теж достатньо високі. За таких обставин зростання ціни в Україні є цілком логічним», - коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник інформаційно-аналітичного центру «Інфо-Шувар».

Читайте також: В Укроборонпромі всі операції з продажу та оренди проводитимуть через ProZorrо

За даними «Інфо-Шувар», на початку січня 2019 року, ціни на капусту в Україні вперше від початку сезону переросли ціни на польську капусту. У сусідній Польщі капуста сьогодні коштує 0,25-0,28 EUR/кг. Протягом грудня ціни на капусту в Польщі майже не змінювались, втім, оператори польського ринку не виключать поновлення тенденції до зростання у другій половині сезону, через загальне скорочення виробництва в країнах ЄС.

Згідно з офіційними даними ЦСУ Польщі, у 2018 році загальний врожай білоголової капусти у цій країні знизився на 10%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-