В Енергоатомі оберуть реакторні технології для будівництва нових блоків на АЕС

В Енергоатомі оберуть реакторні технології для будівництва нових блоків на АЕС

Укрінформ
ДП "НАЕК "Енергоатом" у найближчі кілька років планує обрати реакторні технології для будівництва нових атомних енергоблоків.

Про це йдеться у привітанні президента Енергоатома Юрія Недашковського з Днем енергетика.

"Ми визначили основні завдання компанії на найближчі роки – добудувати енергоблоки №3 та №4 Хмельницької АЕС, здійснити вибір реакторних технологій для будівництва нових атомних енергоблоків на заміщення потужностей АЕС, які будуть виводитися з експлуатації після 2030 року, продовжувати терміни експлуатації діючих енергоблоків, підвищувати їх номінальну потужність і ефективність її використання та багато іншого", - йдеться у повідомленні.

Разом з тим, серед основних здобутків року Недашковський називає впровадження на українських АЕС модернізованого ядерного палива виробництва компанії Westinghouse. "Відвантаження для України тисячної збірки американського палива стало визначною подією в нашому багаторічному співробітництві, а енергоблок №3 Южно-Української АЕС став першим в Україні, який працює виключно на паливі альтернативного виробника", - прокоментував Недашковський.

У наступному році триватиме процес продовження термінів експлуатації енергоблоків українських АЕС.

"Блок №1 ХАЕС стане ювілейним - 10-м за рахунком блоком наших АЕС, термін експлуатації якого буде продовжено", - зазначив президент Енергоатома.

Читайте також: Порошенко привітав енергетиків із професійним святом

Як повідомлялося, енергоблоки українських АЕС працюють на базі водо-водяних енергетичних реакторів ВВЕР-1000 та ВВЕР-440, що були розроблені у Радянському Союзі. Теплоносієм і сповільнювачем у такому реакторі служить вода під тиском. Постачання палива для українських АЕС здійснює російська компанія ТВЕЛ та американська Westinghouse.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-