Ухвалення бюджету робить ситуацію для бізнесу передбачуваною - Маркарова

Ухвалення бюджету робить ситуацію для бізнесу передбачуваною - Маркарова

Укрінформ
Ухвалення Державного бюджету України на 2019 рік допоможе отримати макрофінансову допомогу від Європейського Союзу та кошти Світового банку, закладені в бюджет 2018 року. 

Про це міністр фінансів Оксана Маркарова заявила на брифінгу у п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Схвалення Державного бюджету є для нас надзвичайно важливим тому, що ми можемо цього року набагато раніше розпочати планувати наступний рік... У нас у бюджеті на 2018 рік закладено ряд ресурсів і фінансування від наших міжнародних партнерів, в тому числі макрофінансова допомога від Європейського Союзу та кошти Світового банку. Щодо макрофінансової допомоги, то по першому траншу фактично вже всі вимоги виконані, знаходяться на стадії перевірки. Проте ми маємо знаходитись у програмі МВФ для їх отримання. Тому чим швидше ухвалили би бюджет (на 2019 рік - ред.), тим швидше можемо цей процес розпочати. Сподіваємось отримати схвалення і доступ до всіх ресурсів, які нам необхідні у 2018 та 2019 роках", - сказала Маркарова. 

Вона додала, що передбачуваність ситуації на 2019 рік є надзвичайно важливою для українського бізнесу та міжнародних партнерів.

Читайте також: Гройсман: Фонд енергоефективності запрацює у другому кварталі наступного року

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд і влада України 19 жовтня досягли домовленості на рівні спеціалістів Фонду щодо нової програми у форматі stand-by в розмірі 3,9 млрд доларів. Маркарова заявляла, що тривають "активні комунікації" з МВФ щодо програми stand-by, під час яких ключовими є два питання - ухвалення держбюжджету на 2019 рік та реформа в енергетичному секторі, зокрема, вихід на ринкові ціни на газ. 

Верховна Рада близько 6-ої години ранку 23 листопада ухвалила Державний бюджет України на 2019 рік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-