ЄБРР попереджає про гальмування економіки України у 2019 році

ЄБРР попереджає про гальмування економіки України у 2019 році

Укрінформ
Українську економіку в наступному році гальмуватиме виборчий процес.

Про це йдеться в щорічному аналізі Європейського банку реконструкції та розвитку, повідомляє «Голос Америки».

"Українська економіка зростає, але “помірно”, а у 2019 її гальмуватиме “виборчий цикл”", - йдеться в повідомленні.

Європейський банк реконструкції та розвитку вказує у щорічному аналізі, що започатковані в Україні позитивні реформи ще не доведені до результату.

ЄБРР підкреслює позитивність, але “помірність” показників зростання української економіки, яке становило минулого року 2,5%, а у 2018 році ймовірно сягне 3,5%.

Фахівці банку вважають, що Україні попри позитивні тенденції і надалі необхідна фінансова підтримка зовнішніх донорів і зокрема Міжнародного валютного фонду для макроекономічної стабільності.

Документ називає важливим нещодавнє схвалення Верховною Радою таких істотних рішень, як створення антикорупційного суду, затвердження законів про приватизацію, валютні операції, про керування державними банками і захист прав кредиторів.

Але нові закони ще не приносять результатів, вказано у звіті банку, який є найбільшим зовнішнім інвестором в Україні і загалом інвестував понад дванадцять з половиною мільярдів євро.

Читайте також: ЄБРР допоможе Україні зменшити викиди метану у газовому секторі - меморандум

Найважливішими завданнями для України на 2019 рік ЄБРР вважає збереження макроекономічної стабільності і, зокрема, залучення зовнішніх джерел фінансування для виплат за запозиченнями, що припадають на 2018-20 роки, впровадження нових ухвалених законів стосовно енергетики, та просування у реформах державних банків, щоб підготувати їх до приватизації.

Банк зауважує, що українці почали отримувати більшу зарплатню, і внутрішнє споживання, яке підвищилося на 8,4%, також посприяло економічному зростанню.

При цьому ЄБРР наголошує на тому, що багато українців працездатного віку виїжджають за кордон, і це створює проблеми на ринку праці в Україні та сповільнює зростання обсягів промислового виробництва.

Емігранти при цьому підтримують українську економіку, переказуючи гроші на Батьківщину.

Згідно з наведеними даними Національного банку України, заробітчани у 2017 році прислали додому загалом близько 9,3 млрд доларів. Це становило аж 8,3% усього ВВП країни за минулий рік.

ЄБРР побоюється, що через вибори 2019 року, умови для потрібних Україні структурних реформ будуть гірші, тому з огляду також на інші чинники зростання економіки за прогнозами буде на рівні лише 3%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-