Рада цього тижня може розглянути у другому читанні Кодекс з процедур банкрутства

Рада цього тижня може розглянути у другому читанні Кодекс з процедур банкрутства

Укрінформ
На поточному пленарному тижні Верховна Рада України може розглянути у другому читанні Кодекс України з процедур банкрутства. 

Процедура банкрутства покликана надати шанс боржникам, щоб відновити свою платоспроможність, погасити борги. При цьому, щодо фізичної особи ініціювати процедуру банкрутства зможе виключно сам боржник.

Про це повідомив під час брифінгу один зі співавторів проекту Кодексу України з процедур банкрутства Сергій Алєксєєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ухвалення цього Кодексу сприятиме захисту прав людей та розвитку бізнесу. Тому дуже сподіваюся, що цього тижня Верховна Рада підтримає його у другому читанні», - сказав він.

За словами нардепа, цей Кодекс – перший в Україні документ, який регулюватиме всі процедури банкрутства, а найважливішим його нововведенням буде запровадження механізму відновлення платоспроможності фізичних осіб.

«Процедура банкрутства надає людям другий шанс, щоб відновити свою платоспроможність, погасити борги, які може сплатити, а які не може – списати за рішенням суду», – сказав він.

При цьому, наголосив депутат, процедуру банкрутства фізичної особи-боржника зможе ініціювати виключно сам боржник. 

Сергій Алєксєєв відзначив, що в розвинених країнах вже багато років існує процедура банкрутства та відновлення платоспроможності фізичних осіб. В Україні ж досі, якщо людина має боргові зобов‘язання, вона буде їх сплачувати до смерті, а потім вони перейдуть у спадок нащадкам. За його словами, задля захисту інтересів боржника у проекті Кодексу передбачено низку запобіжних заходів, зокрема щодо можливих ініціаторів процедури банкрутства та об‘єктів, які не включатимуть до ліквідаційної маси.

«Лише боржник зможе ініціювати порушення процедури банкрутства. Тобто, кредитор, якщо на те немає згоди боржника, не зможе розпочати відповідний процес. Також неможливо буде задля погашення боргу забрати єдине житло боржника, якщо це квартира до 60 квадратних метрів чи приватний будинок до 120 квадратних метрів», - сказав він. 

Що ж до захисту інтересів кредиторів то, за словами  Алєксєєва, якщо під час процедури банкрутства виявиться недоброчесність боржника і приховування ним доходів та статків, йому буде відмовлено у списанні боргу. Загалом же, за словами Алєксєєва, при підготовці проекту Кодексу, зокрема, Книги щодо банкрутства фізичних осіб, враховувались рекомендації міжнародних фінансових організацій з цього питання. Це дозволило знайти «золоту» середину, щоб максимально безболісно як для боржника, так і кредитора вирішити питання протермінованої заборгованості. 

Читайте також: Українські відкриті дані вперше з'явилися на європорталі - Гройсман

Як відомо, Кодекс України з процедур банкрутства було прийнято у першому читанні 20 березня 2018 року.

У другому читанні Верховна Рада України може розглянути проект Кодексу у поточному жовтні. Раніше про це заявляв голова Комітету ВР з питань економічної політики Андрій Іванчук. Як випливає з порядку денного дев'ятої сесії Верховної Ради України, наразі проект підготовлений до розгляду на пленарних засіданнях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-