Перша в Україні дорога за євростандартами може з'явитися на Донбасі - Омелян

Перша в Україні дорога за євростандартами може з'явитися на Донбасі - Омелян

Ексклюзив
Укрінформ
У разі реалізації проекту з Німеччиною зі створення сучасної інфраструктури на Донбасі, перша автотраса в Україні, що відповідає всім європейським стандартам, може з'явитися саме в цьому регіоні.

Про це міністр інфраструктури України Володимир Омелян сказав кореспондентові Укрінформу після зустрічей у Берліні з німецькими колегами, зокрема, міністром економіки й енергетики Петером Альтмайєром і держсекретарем Мінтрансу.

"Ми розглядаємо зараз можливість розвитку доріг на сході України, зокрема, траси Запоріжжя-Маріуполь, на яку, за ініціативою Президента, передбачається виділити близько 1 млрд грн у проекті бюджету наступного року. Плюс залучення додаткових коштів у рамках позики німецького уряду", - повідомив міністр.

Він уточнив, що йдеться про 90 млн євро, які будуть спрямовані на будівництво доріг, у першу чергу, в Донецькій і Луганській областях.

Нині йде узгодження цієї проектної угоди, допрацьовується німецькою стороною.

"Це буде цікавий проект. У разі його реалізації, це буде перша дорога в Україні, побудована з урахуванням усіх європейських стандартів, у тому числі з точки зору екологічних норм, переходів для тварин і так далі, що ми часто бачимо в ЄС, але чого поки що немає у нас", - зазначив Омелян. Глава Мінтрансу пояснив, що обговорюються дві дороги, проте поки що рано говорити, які саме.

Омелян за дорученням Президента України офіційно озвучив пропозицію до Німеччини взяти шефство над Краматорськом. "Відреагували в принципі позитивно", - зауважив він. Тепер потрібно розробити механізми, обсяги і модальність такої можливої кооперації.

Читайте також: На виставці InnoTrans у Берліні Україна представлена 20 компаніями

Німеччина, нагадав міністр, уже активно допомагає Україні у будівництві і відновленні інфраструктури, знищеної російськими бойовиками. Ще в 2014 році на це було виділено 500 млн євро кредитної допомоги з боку уряду ФРН (незв'язаний кредит під гарантії уряду). Саме у рамках цього кредиту зараз розглядаються проекти будівництва доріг на сході.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок у найбільшому виставковому центрі Берліна відкрилася виставка InnoTrans, участь в якій бере й Україна. Наша країна цього року представлена майже 20 компаніями. Участь у виставці і Транспортному форумі, що проходить на її полях, бере також міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-