У Туреччині розслідують купівлю вугілля з окупованого Донбасу - ЗМІ

У Туреччині розслідують купівлю вугілля з окупованого Донбасу - ЗМІ

Укрінформ
Влада Туреччини першою після України почала розслідування можливого ввозу вугілля антрацитової групи з окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Про це повідомило «Польське радіо» з посиланням на розслідування журналістів Dziennik Gazeta Prawna.

Видання звернулося до дипломатичних установ 18 європейських держав щодо їхніх дій з блокування купівлі місцевими фірмами вугілля з окупованої частини Донбасу. У відповідь лише Анкара заявила, що розслідує інформацію про ввезення антрациту з непідконтрольних уряду України територій. Решта спробували переадресувати питання до когось іншого або просто заявили про прихильність суверенітету й територіальній цілісності України.

Читайте також: Україні варто відмовитися від антрациту - Гройсман

Наприклад, влада Болгарії заявила, що ЄС ввів ембарго лише на торгівлю з Кримом і Севастополем.

«Немає аналогічних правових актів, котрі б забороняли імпорт із самопроголошених, так званих і невизнаних "ДНР/ЛНР"», – йдеться в офіційній відповіді на запит польської газети.

Також зазначається, що цю позицію підтримала і Польща. При цьому низка європейських міністерств запит газети проігнорували.

Проте юристи, з якими розмовляли автори статті, наголошують, що можлива також інакша інтерпретація законодавства Євросоюзу: оскільки обидві так звані республіки опинилися в чорному списку ЄС, то нелегальною є кожна трансакція, яка приносить їм прибуток.

Читайте також: Україні рано чи пізно доведеться відмовитися від викопного вугілля - Семерак

5 липня євродепутат Ярослав Валенса звернувся до Єврокомісії із запитом про обов’язкову інтерпретацію цього питання. Відповіді немає досі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-