Україні рано чи пізно доведеться відмовитися від викопного вугілля - Семерак

Україні рано чи пізно доведеться відмовитися від викопного вугілля - Семерак

Укрінформ
Схвалена урядом Стратегія низьковуглецевого розвитку до 2050 року передбачає поступове скорочення використання викопного палива, тому про припинення найближчим часом видобутку вугілля в Україні не йдеться.

Про це заявив у телеефірі міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє Урядовий портал.

"Ми є дев’ятою країною світу, яка розробила і схвалила Стратегію низьковуглецевого розвитку. Це схвалення на рівні уряду. Якщо говорити не лише про зміни клімату, то насправді це - ліфт для майбутньої української економіки. Для того, щоб витримати конкуренцію, вона має бути модернізована", - зазначив Семерак.

Водночас він зауважив, що для України буде непросто відмовитися від викопного палива - як через наявність лобістів цього сектору, так і неготовність промисловості відразу відмовитися від вугілля. Проте це безальтернативний шлях успішного розвитку і створення конкурентної економіки, наголосив міністр. 

Він навів приклад Великої Британії, де показники ВВП зросли у результаті суттєвого скорочення використання вугілля та збільшення відновлюваних джерел енергії.

«Коли ми зараз говоримо про вугілля в Україні, то виникає когнітивний дисонанс: з одного боку, ми отримуємо рішення про низьковуглецевий розвиток, а з іншого – виділяємо додаткові кошти на субсидування видобування вугілля, яке насправді сьогодні є поза зоною сприйняття в багатьох європейських країнах. Звичайно, шахтарі, які відпрацювали і яким не заплатили заробітну плату, повинні отримати те, що їм нарахували і пообіцяли, але треба людям чесно сказати, що у світі скорочується споживання вугілля. Україна теж уже прийняла таке рішення і повинна буде рано чи пізно це зробити», - резюмував Семерак.  

Читайте також: До порятунку Молочного лиману на Запоріжжі долучився Нібулон - ОДА

Як відомо, у липні уряд підтримав Стратегію низьковуглецевого розвитку України до 2050 року, яка передбачає зменшення обсягу викидів парникових газів, відмову від викопного палива і старт інвестування у відновлювані джерела енергії. Стратегію направлено до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату для ухвалення її на міжнародному рівні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-