Приватна компанія вперше уклала угоду на поставку газу через платформу на біржі

Приватна компанія вперше уклала угоду на поставку газу через платформу на біржі

Укрінформ
СП «Полтавська газонафтова компанія» стала першою приватною газовидобувною компанією, яка уклала угоду на поставку природного газу через OTC-платформу, яка почала працювати на Українській енергетичній біржі.

Про це Укрінформу повідомила прес-служба газонафтової компанії.

"Це перша операція з продажу природного газу через організовану ОТС-платформу, яка була здійснена в Україні. Такий крок, у свою чергу, дає змогу газовидобувним компаніям та трейдерам розширити спектр інструментів біржової торгівлі", - наголошується в повідомленні.

Зазначається, що ОТС-платформа (система електронної торгівлі), яка базується на найкращому європейському досвіді, дозволяє учасникам виставляти власні пропозиції та знаходити їх від інших контрагентів. Важливою перевагою системи є автоматизованість функцій підбору контрагентів для укладення максимально ефективної угоди. Також, ОТС-платформа, на відміну від аукціонної системи, може бути інтегрованою в систему щоденного балансування природного газу. Крім того, функціонування цієї платформи сприяє встановленню справжнього цінового індикативу на природний газ. 

«На момент укладання угоди на ОТС-платформі ціна серпневого ресурсу сягнула 11 560 грн. Ми вважаємо, що робота платформи сприятиме більш активному використанню подібних інструментів іншими учасниками, адже вона має безпосередній вплив на розвиток інноваційних та прозорих методів укладання угод. Ця угода є першою не тільки для нашої компанії, а й серед усіх газовидобувних підприємств України. Сподіваємося, що це стане ще одним кроком на шляху до створення українського газового хабу», – зазначив генеральний директор ПГНК Віктор Гладун.

Читайте також: Україна на чверть скоротила імпорт газу із Європи

Як відомо, ПГНК була першою компанією, яка створила власний електронний майданчик e-trade та розпочала продаж вуглеводнів за допомогою цієї платформи, а вже з січня 2017 року здійснила перший продаж частини видобувного об’єму природного газу на торгах Української енергетичної біржі.

СП «Полтавська газонафтова компанія» – спільне українсько-британське підприємство, було створене у 1994 році. СП ПГНК є лідером серед недержавних нафтогазовидобувних підприємств України. Сфера діяльності компанії – пошук, розвідка, видобуток та переробка нафти та газу. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-