При Мінфіні створять групу з питань протидії зловживанням в оподаткуванні

При Мінфіні створять групу з питань протидії зловживанням в оподаткуванні

Укрінформ
При Міністерстві фінансів України створюється робоча група з питань реалізації плану протидії стратегіям та практикам розмивання бази оподаткування та виведення прибутків з-під оподаткування (План дій BEPS).

Про це повідомляється на сайті Мінфіну.

«Для забезпечення виконання пункту 11 статті 16 Закону України «Про валюту і валютні операції» та Плану заходів з реалізації Плану дій BEPS створюється робоча група, яка покликана розробити законопроекти, що визначатимуть: правила оподаткування контрольованих іноземних компаній; правила звітності в розрізі країн для міжнародних груп компаній; правила обмеження витрат на фінансові операції з пов'язаними особами; правила оподаткування постійного представництва; заходи щодо запобігання зловживанням у зв'язку із застосуванням договорів про уникнення подвійного оподаткування; процедуру врегулювання спорів з питань застосування конвенцій про уникнення подвійного оподаткування; впровадження міжнародних стандартів для автоматичного обміну інформацією; внесення змін до Податкового кодексу України щодо контролю за трансфертним ціноутворенням (кроки 8, 9, 10, 13 Плану дій BEPS)», - йдеться в повідомленні Мінфіну.

Заступник міністра фінансів Сергій Верланов зазначив, що мета робочої групи - імплементувати мінімальний стандарт Плану дій BEPS, що дозволить ефективно протидіяти агресивному податковому плануванню, розмиванню податкової бази і виведенню прибутку з-під оподаткування.

«План BEPS являє собою єдині правила гри, які допомагають боротись зі спекуляціями, а також створюють рівні умови для всіх гравців. Виконання Плану є позитивним сигналом для інвесторів. Це стимулюватиме міжнародну торгівлю та сприятиме зростанню нашої економіки», - сказав Верланов.

Читайте також: Уряд почав підготовку для отримання чергового траншу МВФ

Як відомо, План дій BEPS включає в себе 15 кроків, що охоплюють різні сфери протидії агресивному податковому плануванню. Обов'язковими до виконання Україною (мінімальний стандарт Плану дії BEPS) є 4 кроки: крок 5: «Удосконалення заходів боротьби з податковими зловживаннями»; крок 6: «Недопущення зловживання пільгами, передбаченими двосторонніми угодами»; крок 13: «Рекомендації про документації з трансфертного ціноутворення та розкриття інформації по країнам»; крок 14 «Удосконалення процедури взаємного узгодження шляхом вирішення спорів».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-