Раді пропонують скасувати мито на брендовий одяг

Раді пропонують скасувати мито на брендовий одяг

Укрінформ
У Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується встановити нульову пільгову митну ставку на імпортний одяг та спростити митні процедури для переміщення через державний кордон України текстильних виробів.

Відповідний законопроект №9018 авторства депутатів Олексія Мушака (БПП) та Вадима Кривенка («Народний фронт») зареєстрований у парламенті 10 серпня.

«Законопроектом пропонується знизити пільгові ставки мита на текстильні матеріали та текстильні вироби. Також пропонується, брендовий одяг, який імпортується в Україну чи експортується з України для вільного обігу, внести до переліку товарів, до яких не застосовуються заходи, пов'язані з призупиненням митного оформлення», - йдеться в пояснювальній записці законопроекту.

Законопроектом пропонується доповнити статтю 397 Митного кодексу України ще однією групою товарів, до яких не застосовуються санкції із заборони на ввезення на митну територію України, зокрема щодо брендових товарів, які введені в цивільний обіг на території будь-якої держави за згодою власника такого бренду.

Проектом вносяться також зміни до закону «Про охорону прав на знак для товарів і послуг», якими передбачений дозвіл купувати брендові товари за кордоном з метою їх подальшого продажу на території України за згодою власників таких брендів за умови, якщо не будуть змінені та не погіршені якісні характеристики цих товарів після їх введення в цивільний оборот.

Законопроектом запропоновано знизити пільгові ставки мита на текстильні матеріали та текстильні вироби до 0%, шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про Митний тариф України».

Читайте також: Гройсман розповів про успіхи у подоланні корупції

Очікується, що в разі ухвалення законопроекту це призведе до зниження вартості імпортної сировини (пряжі, ниток, тканин тощо) та збільшення за рахунок цього виробництва товарів з доданою вартістю (тканини, одяг) і як результат здешевлення кінцевої вартості готової текстильної продукції вітчизняного виробництва.

Як повідомлялося, один з найбільших міжнародних і найбільший в Європі ритейлер H&M (Hennes&Mauritz) у серпні відкриє свій перший магазин в Україні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-