У липні відбулося найбільше падіння Індексу продовольчих цін - ООН

У липні відбулося найбільше падіння Індексу продовольчих цін - ООН

Укрінформ
У липні відбулося найзначніше падіння Індексу продовольчих цін - FAO

Про це повідомляє прес-служба Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

"У липні 2018 року середнє значення Індексу цін ФАО на продовольчі товари (ІЦПФ) склало 168,8 пункта, що на цілих 6,5 пункта (3,7%) нижче показника за червень, і на 10,3 (3,7%) нижче показника відповідного періоду минулого року. У липні було зафіксовано перше таке значне місячне падіння значення ІЦПФ з грудня 2017 року, до якого призвело скорочення значення всіх вхідних у нього підіндексів", - йдеться у повідомленні.

Середнє значення Індексу цін ФАО на зернові в липні склало 160,9 пункта, що майже на 6 пунктів (3,6%) нижче в порівнянні з червневим показником і майже на 1,3 пункта (0,8%) нижче в порівнянні з рівнем відповідного періоду попереднього року.

"Липневе падіння зумовлене зниженням експортних котирувань пшениці, кукурудзи і рису. Міжнародні ціни на пшеницю в першій половині місяця в цілому демонстрували тенденцію до зниження, однак до кінця місяця експортні ціни почали підніматися на тлі побоювань, пов'язаних з видами на врожай в ЄС і РФ. На ринках фуражного зерна ціни на кукурудзу також знижувалися під впливом низького попиту і хороших видів на урожай в Сполучених Штатах. Разом з тим, як і в випадку з пшеницею, до кінця місяця вартість кукурудзи почала відновлюватися як внаслідок несприятливих прогнозів погоди, так і активізації експорту. Міжнародні ціни на рис різко знизилися під впливом слабкого попиту на індійські і ароматні сорти рису, а також через зміни курсу національних валют в деяких провідних країнах-експортерах", - акцентували у профільній організації.

Значення Індексу цін ФАО на рослинні олії в липні склало 141,9 пункта, що на 4,2 пункта (або 2,9%) нижче його червневого рівня. Таким чином, значення даного індексу продовжує знижуватися вже шостий місяць поспіль, досягнувши мінімального рівня за останні два з половиною роки.

Основний обсяг зниження припав на частку пальмової та соєвої олій. Зниження міжнародних цін на пальмову олію пов'язано з млявим експортним попитом, наявністю достатніх запасів у основних країнах-виробниках і очікуваним збільшенням обсягу виробництва в наступні кілька тижнів. Що стосується соєвої олії, то останнє різке зниження котирувань є наслідком загального ослаблення цін на ринку соєвих бобів, на тлі високого рівня переробки та гарного виходу масла при віджиманні, що зберігається в Сполучених Штатах. З іншого боку, котирування рапсової олії продовжили повільне зростання, чому сприяло пожвавлення попиту з боку виробників біодизельного палива і погані види на урожай в ЄС.

Читайте також: Експорт м'ясопродукції з України у першому півріччі зріс на 14%

Середнє значення Індексу цін ФАО на м'ясо в липні склало 170,7 пункта, знизившись на 3,3 пункта (1,9%) в порівнянні з переглянутим червневим значенням. Червневий прогноз був переглянутий у бік збільшення внаслідок різкого зростання цін на бразильську яловичину, спровокованого зниженням обсягу експорту через тривалий страйк водіїв вантажного транспорту.

У липні значення даного Індексу знизилося на кілька пунктів, у тому числі з огляду на поступову нормалізацію ситуації з експортом м'яса з Бразилії. Зниження торкнулося не тільки ціни на яловичину, але й на свинину і м'ясо птиці, хоча воно було менш значним. При цьому котирування баранини дещо зросли під впливом високого імпортного попиту, особливо з боку Китаю та Сполучених Штатів.

Середнє значення Індексу цін ФАО на молочну продукцію в липні склало 199,1 пункта, що на 14,1 пункта (6,6%) нижче червневого рівня. На поточному рівні його значення на 10,7 відсотка вище значень січня 2018 року, але все ще на 8 відсотків нижче рівня відповідного періоду минулого року.

Зниження торкнулося міжнародних котирувань на всі види молочної продукції (представлені в даному Індексі), проте найбільше скоротилися ціни на вершкове масло і сир. Ціни на незбиране та знежирене сухе молоко також дещо знизилися. На ринках молочної продукції зберігається низхідна тенденція, пов'язана з наявністю достатньої експортного пропозиції і очікуваним високим рівнем виробництва в Новій Зеландії.

Середнє значення Індексу цін ФАО на цукор в липні скоротилося до 166,7 пункта, що на 10,7 пункта (6%) нижче в порівнянні з червневим показником і майже на 20 відсотків нижче в порівнянні з рівнем відповідного періоду минулого року.

"Настільки різке зниження, зафіксоване в липні, пояснюється поліпшенням прогнозів щодо обсягів виробництва в основних країнах-виробниках, перш за все в Індії і Таїланді. При цьому зниження обсягів виробництва цукру в Бразилії – найбільшому світовому виробнику – внаслідок затяжної посухи, а також збільшення використання цукрової тростини для виробництва етанолу, створили стримуючий ефект для скорочення міжнародних цін на цукор", - зазначили у продовольчій організації.

Індекс продовольчих цін FAO - це показник змін за місяць міжнародних цін на кошик продовольчих сировинних товарів. Він розраховується на основі середніх значень індексів цін на п'ять товарних груп - зернових культур, рослинні олії, молочних продуктів, м'яса та цукру - що оцінюються з урахуванням середнього показника частки кожної групи у експорті в 2002-2004 роках. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-