До 2020 року Україна має досягти енергозбереження на рівні 9% - Зубко

До 2020 року Україна має досягти енергозбереження на рівні 9% - Зубко

383
Ukrinform
Імплементуючи європейські директиви з енергоефективності, Україна має досягти енергозбереження на рівні 9% уже до 2020 року порівняно із ситуацією 2005-2009 років.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби віце-прем'єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, що є у розпорядженні Укрінформу.

«Сьогодні всі міжнародні партнери допомагають Україні рухатись в напрямку енергоефективності. Але цей шлях неможливо пройти без імплементації ключових європейських директив з енергоефективності та маршрутної карти, в якій чітко прописаний весь міжнародний досвід з реформування не тільки житлового і муніципального сектору, а й напрямків - бізнесу, транспорту, інфраструктури. Імплементуючи ці директиви, Україна має досягти енергозбереження на рівні 9% вже до 2020 року порівняно з ситуацією у 2005-2009 роках», - наголосив Зубко.

Він вказав на важливість для України імплементації Третього енергетичного пакету ЄС.

«Дуже важливим для України є імплементація Третього енергетичного пакету ЄС. Це не просто наші зобов'язання в рамках Угоди з Європейським Союзом, а необхідна умова для досягнення Україною і українськими родинами енергонезалежності та енергоефективності. Третій енергетичний пакет ЄС практично вибудовує правила поведінки на ринку газу і електроенергії, прозорість, доступність і зрозумілість для всіх суб'єктів, а також відносини споживача з природними монополіями», - пояснив Зубко.

Читайте також: Імплементація Директиви ЄС з енергоефективності враховуватиме українські реалії

Зазначається, що положення Третього енергетичного пакету узагальнюють всі норми, що містяться в відповідних директивах ЄС. Це директиви: 27 (створення передумов та інструментів, впровадження енергоефективності та зменшення викидів СО2), 30 (маркування продуктів щодо споживання енергоресурсів), 31 (сфокусована на енергоефективності будівель як сектору з найбільшим потенціалом), 62 (поводження з відходами), 80 (регулювання промислових викидів), 87 (створення системи торгівлі викидами) і 125 (встановлення вимог до екодизайну).

Урядовець навів приклад реновації будівель. Майже 70% будівель в Україні, збудованих у 1946-1990 роках, мають вкрай низькі характеристики енергоефективності. Прораховано, що імплементація ст. 4 Директиви 27/2012/ЄС «Про енергоефективність» може скоротити споживання енергії в будівлях щонайменше на 4,5 млрд євро в грошовому вимірі. Тож реновація фонду будівель за високими стандартами енергоефективності визначена як одна з найбільш важливих стратегічних інвестицій.

За словами Зубка, найближчими кроками впровадження енергоефективності в країні стане створення інформаційної системи, розробка комунікаційної кампанії, впровадження енергоаудиту, сертифікації, комерційного обліку, встановлення платіжної дисципліни.

Як повідомлялося, Директива 27/2012/ЄС «Про енергоефективність» встановлює обов'язкові заходи, спрямовані на збереження енергії.  Серед них - ремонт комерційних, громадських та житлових будівель, реформування механізму закупівель державними органами, впровадження обов'язкового обліку та енергетичного аудиту на підприємствах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-