Уряд зацікавлений у поглибленні співпраці з ЄБРР — Гройсман

Уряд зацікавлений у поглибленні співпраці з ЄБРР — Гройсман

Фото
4670
Ukrinform
Уряд зацікавлений у поглибленні співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку.

На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на зустрічі з першим віце-президентом ЄБРР Юргеном Рігтерінгом, повідомляє Урядовий портал.

“Наші відносини мають потенціал до збільшення. Банк є одним з найбільших інвесторів в економіку України. І зараз ми говоримо про посилення взаємодії і підвищення її ефективності», - сказав Гройсман.

Володимир Гройсман зустрівся з Юргеном Рігтерінгом / Фото: Мусієнко Владислав

Глава уряду поінформував співрозмовника про хід реформ та пріоритети на поточний рік. Серед них – збереження тенденцій зростання економіки, яка за підсумками 1 кварталу показала +3,1%, старт приватизаційних процесів, у тому числі в сегменті малої приватизації через систему ProZorro, продовження дерегуляції, реалізація інфраструктурних проектів, розвиток інновацій. Так само в центрі уваги вже започатковані зміни в системі освіти, охорони здоров’я, пенсійній сфері, державному управлінні, антикорупційній політиці.

Окремо Гройсман торкнувся питання подальшої трансформації в енергетиці, в частині збільшення власного газовидобутку та реструктуризації НАК «Нафтогаз України» і повідомив про відновлення роботи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. За його словами, уряд також зацікавлений у подальшій співпраці з ЄБРР щодо модернізації ГТС, а також у залученні коштів для збільшення видобутку природного газу та розвитку «зеленої» енергетики.

«Ми зараз знаходимося в тій точці, з якої економіка буде зростати, а інвестиції збільшуватися. Я це відчуваю і бачу. І це той сценарій, на який я запрограмований. Ситуація в цілому стабілізується. І це дуже добрий сигнал. Навіть попри той факт, що ми входимо в електоральний період, уряд готовий забезпечити поступальний рух уперед», - запевнив глава уряду.

У свою чергу Рігтерінг запевнив у тому, що Україна є важливим напрямком інвестицій для Європейського банку реконструкції та розвитку і потужним майданчиком реалізації великих проектів спільно з міжнародними партнерами. «Я на посаді першого віце-президента ЄБРР всього 9 тижнів. І той факт, що зараз я з візитом в Україні, свідчить про важливість вашої країни в нашому портфелі проектів. Для нас Україна – це не тільки напрямок інвестицій, а й важливий майданчик співпраці по цілій низці проектів, який реалізуємо спільно з іншими міжнародними партнерами», - зазначив Рігтерінг.

Він нагадав, що на сьогодні Банк опрацьовує п’ятирічний план роботи в Україні, який передбачає у тому числі збільшення фінансування і поглиблену співпрацю по конкретних напрямках – передусім щодо роботи державних банків і розвитку енергосектору.

«У нас великий пакет пропозицій, тож нам дуже важливі такі особисті контакти на рівні керівництва уряду, коли можна обговорити конкретні проекти», - сказав перший віце-президент ЄБРР.

Читайте також: Укрзалізниця за два роки отримає 7 тисяч вагонів за кредитні кошти ЄБРР

Загальна сума інвестицій ЄБРР в Україну становить 12,2 млрд євро в рамках 400 проектів. У період з 2012 по 2015 рр. обсяги щорічних інвестицій в Україну становили близько 1 млрд євро. В 2016 р. обсяги фінансово-кредитної підтримки з боку ЄБРР були зменшені до 600 млн євро. В 2017 р. співпраця Банку з Україною відновилася до рівня  800 млн євро. Рада директорів ЄБРР схвалила два великих проекти щодо України, а в грудні 2017 р. було підписано відповідні угоди: надання кредиту ПАТ “Укрзалізниця” для оновлення рухомого складу парку компанії та кредит Харківському муніципалітету для розбудови місцевої мережі метро. В березні поточного року ЄБРР виділив кошти на будівництво трьох сонячних електростанцій у Вінницькій обл.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-