Посол Хагстрьом пояснив, чому Швеція не заборонила Nord Stream-2

Посол Хагстрьом пояснив, чому Швеція не заборонила Nord Stream-2

982
Ukrinform
Уряд Швеції критично ставиться до "Північного потоку-2", проте дав згоду на визначення траси для його прокладання в шведській винятковій економічній зоні в Балтійському морі, бо міжнародні норми не дозволяють перешкоджати цьому.

Про це написав посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом у статті для "Європейської правди".

"Конвенція ООН з морського права дає право всім державам прокладати підводні кабелі і трубопроводи в континентальному шельфі за межами території прибережної держави. Відповідно до Конвенції, визначення траси для прокладки таких трубопроводів здійснюється за згодою прибережної держави. Така держава має право вживати розумних заходів для розвідки континентального шельфу, розробки його природних ресурсів та запобігання забрудненню від трубопроводів. В інших випадках прибережна держава "не може перешкоджати прокладці або підтримці в справності таких трубопроводів", - написав Хагстрьом.

Він зазначив, що юридичні норми, що регулюють діяльність у міжнародних водах, істотно відрізняються від юридичних норм у територіальних водах, які в разі "Північного потоку-2" застосовуються тільки до Росії, Німеччини та Данії.

Дипломат також поінформував, що з моменту отримання заявки у вересні 2016 року Швеція зосередилася на вивченні можливого впливу прокладки траси газопроводу на довкілля. 

Хагстрьом акцентував, що Швеція не має економічних інтересів у цьому газопроводі.

"Швеція не підключена до "Північного потоку-1", і у нас немає планів в цьому напрямку. Газ покриває лише 2% від наших енергетичних потреб (весь газ надходить через газопровід із Данії). З огляду на наше рішення в майбутньому припинити використання викопного палива ми не плануємо збільшення споживання природного газу в Швеції. І газопровід за межами наших територіальних вод не дає нам жодних економічних переваг", - зазначив посол.

Читайте також: Парубій закликав парламент Британії висловити протест проти Nord Stream 2

Резюмуючи, він зауважив, що Швеція розуміє і багато в чому поділяє критику щодо "Північного потоку-2". 

"Ми будемо продовжувати активно брати участь у переговорах з цього питання і підтримувати Україну, в тому числі її важливу роль як транзитної держави для країн ЄС, як на двосторонньому рівні, так і в рамках ЄС", - пообіцяв Хагстрьом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-