У Кабміні заявляють, що вже немає жодної скарги щодо проблем з ПДВ

У Кабміні заявляють, що вже немає жодної скарги щодо проблем з ПДВ

Укрінформ
Реформа судової системи відіграє одну з важливих ролей у процесі викорінення корупції на всіх гілках державної влади та в громадянському суспільстві.

Про це сказав міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко під час заходу з питань подолання корупції та антикорупційних комунікацій, що проходив у Будинку Уряду 15 травня, повідомляє Урядовий портал.

"Я особисто та уряд, на чолі з Прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, в цілому не задоволені тим рівнем запобігання корупції, який у нас сьогодні існує. Ідеальна ситуація буде тоді, коли людина не буде обирати, дати 200, 300 чи 1000 гривень, щоб зменшити чергу, якісніше отримати послугу. А такі явища є", - зазначив Міністр. 

За його словами, тут важливу роль відіграє питання ефективності саме судової системи.

"Коли ми йдемо до суду, як в останню інстанцію, ми віримо в те, що він має прийняти правильне рішення, і так має бути! Головне, щоб громадяни розуміли, що держава, уряд, влада - на стороні суспільства і зацікавлені в тому, щоб знизити рівень корупції", - констатував Саєнко.

В цьому питанні, за його словами, важлива не тільки робота, безпосередньо, правоохоронних органів, але й інституційний блок реформ, які впроваджує уряд. 

Міністр назвав прикладом таких реформ впровадження прозорої системи державних закупівель, яка вже знизила рівень корупції, проведення реформи приватизації, заміну менеджменту на місцях, впровадження нових незалежних наглядових рад. 

Читайте також: Антикорупційний суд: Парубій розповів про "камінь спотикання"

"Не слід забувати й про питання роботи Державної фіскальної служби. Наприклад, 2-3 роки тому відшкодування ПДВ мало багато проблем: якісь реєстри, потрібно було з кимось домовлятися. На сьогодні 97% коштів із ПДВ повертаються впродовж місяця, жодної скарги сьогодні немає. Також це питання дерегуляції і електронного урядування, коли багато актів скасовується, а  сьогодні більш ніж 60 послуг можна отримати в електронному вигляді, не йдучи до чиновника, не стоячи в чергах", - розповів Саєнко.

Резюмуючи сказане, він підкреслив, що паралельно з відбудовою судової системи, правильної мережі роботи правоохоронних органів важливо й говорити з суспільством про це. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-