Данилюк назвав обов’язкову умову для виділення Євросоюзом фіндопомоги Україні

Данилюк назвав обов’язкову умову для виділення Євросоюзом фіндопомоги Україні

Укрінформ
Міністр фінансів України Олександр Данилюк сподівається, що Європарламент розгляне питання надання Києву нової програми макрофінансової допомоги до 1 млрд євро на пленарному засіданні у червні.

Про це міністр фінансів заявив у середу, за результатами свого візиту до законодавчого органу ЄС, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

"Зараз ключове питання – це час. Я думаю, і всі зараз на це працюють, щоб на червень ми виходили на пленарне засідання. Це доволі амбітний графік, але цього можна досягнути. Вважаю, що це є реалістично", - заявив міністр.

Данилюк зауважив, що умови надання траншів будуть обговорюватися після затвердження програми на рівні Європарламенту.

"А зараз ми працюємо над виконанням тих умов, які не дозволили нам отримати попередній транш", - зазначив український урядовець.

Він нагадав, що таких невиконаних умов залишалося чотири із 21, що висував ЄС: "Щодо двох ми знайшли рішення, над двома ми працюємо", - заявив Данилюк.

Зокрема, йдеться про уведення автоматизованої системи перевірки електронних декларацій посадовців та відкриття реєстрів кінцевих бенефіціарів компаній.

"Ми над цим працюємо, не чекаючи, коли буде затверджена програма", - наголосив міністр.

Окрім цього, нагадав він, серед обов’язкових умов виділення Євросоюзом макрофіндопомоги є відновлення Києвом програми співпраці з МВФ.

"Всі механізми підтримки у рамках цього пакету орієнтуються на програму МВФ", - зазначив Данилюк.

Він наголосив, що серед європарламентаріїв є підтримка у питанні фіндопомоги, а також бажання підтримати Україну на шляху реформ, зміцнити фінансову стабільність держави.

Читайте також: Кошти за новою програмою ЄС можуть надійти в Україну до кінця року

Як повідомляв Укрінформ, на початку березня Єврокомісія затвердила і внесла пропозицію щодо започаткування нової (четвертої) програми макрофінансової допомоги України обсягом до 1 млрд євро з метою економічної стабілізації та проведення структурних реформ.

Усі транші фінансової допомоги можуть бути виплачені після виконання українською стороною визначених умов, включаючи імплементацію економічних реформ та вжиття подальших кроків з інтенсифікації боротьби з корупцією.

Загальний обсяг зобов’язань з надання Україні макрофінансової допомоги з боку ЄС на реалізацію реформ визначений у розмірі 12,8 млрд євро, з них 2,8 млрд вже було надано за попередніми програмами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-