Кредитну лінію ЄБРР для Нафтогазу поновлять, якщо буде прогрес у реформах

Кредитну лінію ЄБРР для Нафтогазу поновлять, якщо буде прогрес у реформах

Укрінформ
Україні необхідно усунути корупційні можливості в газовому секторі, а соціальні знижки на газ і монетизація субсидій не є ринковими механізмами регулювання енергетичного сектору. 

Про це заявив керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж в інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки».

"Кредитна лінія для закупівлі газу "Нафтогазом" прив’язана до реформи корпоративного управління і більш широких реформ в енергетиці. Якщо не буде плану МВФ і прогресу в реформі енергетики, то цю лінію, ймовірно, не буде поновлено. Однак, якщо прогрес в цій сфері буде, то ми з радістю поновимо лінію, строк якої вийшов в січні. Її можна відкрити знову", - зазначив посадовець.

Франсіс Маліж назвав регулювання енергетичного сектору, збільшення конкуренції у видобутку газу і зменшення ролі держави, серед складових, необхідних для створення конкурентного ринку газу в Україні.

"Потрібно давати людям гроші, а не знижку на газ" і монетизувати субсидії. Я не кажу, що не існує зобов’язання держави надавати газ бідним людям, але потрібно, щоб тут відігравали роль ринкові механізми, а вони не задіяні через державні зобов’язання. Потрібно, щоб була конкуренція у видобутку газу. Говорять, що на ринку видобутку газу домінує "Укргазвидобування" і це, великою мірою, правда. Для того, щоб це виправити потрібно покращити процес ліцензування і інвестиційне середовище", - наголосив він.

Читайте також: Укрнафта вперше за 12 років виставила свій газ на біржу

Також, він наголосив, що Україні необхідно посилити конкуренцію у видобутку газу і краще регулювати його розподіл.

"Забагато газу все ще "зникає" під час розподілу і, говорячи "зникає", я не маю на увазі, що він зникає для всіх. Забагато газу все ще крадеться під час розподілу", - вважає Маліж.

Для усунення в газовому секторі корупційних можливостей, вважають в ЄБРР, необхідно також пришвидшити "анбандлінг" Нафтогазу" (відокремлення функції транспортування та функції постачання газу.

"Анбандлінг" є надзвичайно важливим для конкурентного ринку газу, він також надзвичайно важливий, щоб захистити роль України в якості транзитної країни. Це – в інтересах України. "Анбандлінг" не проводиться, щоб догодити ЄС, або ЄБРР, або МВФ. Він справді в інтересах України. Він відіграє велику роль в усуненні корупційних можливостей, які все ще залишились в газовому секторі", - переконаний Франсіс Маліж.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-